Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Kızlık Zarı Dikimi

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık Zarı Dikimi Adana

Kadınların bir dönem hayatında önemli yer tutan bakirelik kavramı kızlık zarının yırtılmamış olması ile açıklandığı için özellikle kapalı toplumlarda çok önemli olarak kabul ediliyor. Yaşanan olayların tamiri için bu sefer tıp devreye girdi denebilir. Böylece Kızlık Zarı Dikimi Adana ortaya çıktı ve kadınlar arasında oldukça da popüler hale geldi.

Kızlık zarı dikimi yöntemleri bir çok kişi için hayati önem taşıdığı için ülkemizde de oldukça önemli bir husustur. Kızlık Zarı Dikimi ile birlikte vajina daraltma işlemi de yaptıran bir çok kadın, evlendikleri ilk gece bir kanamanın oluşmasına neden olacak bir işlem yaptırırlar.

Kızlık Zarı Dikimi Adana Fiyatı 2019

Kızlık zarı dikimi fiyatları için internet üzerinden net bilgi verilememektedir, bunun sebebi tüm hastaların tıbbi durumunun farklı olmasıdır. Op. Dr. Fatih Adanacıoğlu'nun yapmış olduğu geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu ile evlendikten sonra gerdek gecesi cinsel ilişki sırasında oluşması istenen kanamada mümkün hale gelmektedir. Kızlık Zarı Dikimi Adana Fiyatları ve randevu işlemleri için bizimle iletişime (+90545 938 1234) geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi En İyi Doktor

Op. Dr. Fatih ADANACIOĞLU 16 yılı aşkındır binlerce kızlık zarı dikimi ve genital estetik operasyonları yapmış olup bu konularda sayısız, çok engin tecrübelere sahip bir Kadın doğum uzmanıdır. Kızlık zarı dikimi ve genital estetikte markalaşmış bir isimdir.

Kızlık Zarı Dikimi "Kontrole Çağırmıyoruz!"

İyi yapılan kızlık zarı dikiminde, düğünden birkaç gün veya 1 hafta önce hastanın "kontrole çağrılmasına gerek yoktur". Eğer çağrılıyorsanız emin ellerde değilsinizdir!!! Doktorunuzu seçerken buna dikkat ediniz!!! Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen hastalarımızda vajinal daraltma gerekli olduğu durumlarda "ücretsiz" şekilde yapılmaktadır.

Kızlık Zarı Muayenesi Adana

Kızlık zarı muayenesi, hymen muayenesi, bekaret veya kızlık muayenesi veya bekaret testi adı altında pek çok kişi kızlık zarı hakkında bilgi sahibi olmak için bize başvurmaktadır. Kızlık Zarı Muayenesi jinekolojik masada ve kadın doğum uzmanları tarafından yapılan muayenedir.

Muayenede ile kişiler, yaşadıkları olayın kızlık zarı üzerindeki etkilerinin ne boyutta olduğunu ve kızlık zarının bozulup bozulmadığı bilgisini alırlar. Kızlık zarı muayenesi, kadın doğum uzmanının jinekolojik masada yatan hastanın iç dudaklarını yanlara çekerek gözle değerlendirmesi ile yapılan bir muayenedir. Kızlık zarı muayenesi sırasında hasta kesinlikle ağrı veya acı hissetmez.

Hekim araştırılırken, tecrübesine ve çevre yorumlara önem verilmesi gerekir, özellikle "tecrübeli bir kadın doğum uzmanı" dikim yaptıktan sonra sizi "düğünden önce kontrole çağırmayacaktır." Bu tamamen kadının kişisel tercihidir, kendi vücudu üzerindeki kararıdır. Yeni bir başlangıç yapmak belki de herkes için daha iyi olacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Bu durumda yapay bir kızlık zarı dikilerek, ilişki sırasında kanama meydana gelmesi sağlanır. Özellikle tutucu ailelerde önemli olan bu durumda, gelinin kanının aktığını görmek isteyen aile büyükleri için bu işlemi çift olarak da yaptırmayı tercih edenler vardır. Bu yüzden kısa süren bir operasyon ile kızlık zarının dikilmesi sağlanmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Adana geçici ya da kalıcı yöntemlerle yapılmaktadır. Geçici yöntem kullanılarak yapılan dikim işleminden 3 – 4 gün içinde ilişkiye girilmelidir. Aksi halde kanama gerçekleşmez. Bu yüzden kalıcı kızlık zarı dikimi daha fazla tercih edilir. Bu yöntem ile, kızlık zarı, vajinanın arka kısmından alınan dokular kullanılarak yapılır ve kanama gerçekleştiğinde gerçek kızlık zarındaki gibi vajina damarlarından oluşan kanama gerçekleşir. Bazen bu operasyonlar ile birlikte Vajina Daraltma operasyonu da yapılmaktadır. En iyi sonuç muayene ile belirlenerek, hastanın tercihine göre uygulanır.

Kızlık zarı kaç cm içerdedir?

Kızlık zarı vajinanın girişinde 1-2 cm içeridedir. Kızlık zarı muayenesi esnasında dış dudaklar kenara çekilince hemen görünür hale gelir.Kızlık zarı dikimi operasyonu kızlık zarının yeniden yapılandırılması olarak da adlandırılabilir. Kadın doğum uzmanı doktorlar yani jinekologlar ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi ile Kalıcı kızlık zarı dikimi farkları nelerdir?

Kızlık zarı dikimi; geçici ve kalıcı dikim olmak üzere iki şekilde yapılır. Aşağıdaki yazılarımda geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı kızlık zarı dikimi farklarını anlatacağım.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Bu işlem yeni bir evliliğin veya ilişkinin başlangıcında, cinsel ilişkiden iki veya üç gün öncesinde yapılmaktadır. Burada amaç kanamayı sağlamaktır. Partneriniz yapılan bu işlemi hissetmez, olaylar normal akışında sürüp gider. Genellikle lokal anestezi altında, 10 dakikalık bir süre içinde gerçekleşir.

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Eğer geçici kızlık zarı dikimi yaptıracaksanız, ilişki sırasında kanamanız olması için atılan dikişin ömrü bitene kadar ilişkiye girmeniz gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi 3-4 günlük, bir haftalık ve on günlük süreler için yapılabilinir. Lokal anesteziyle yapılır. İşlem süresi 10 dakikadan azdır. Steril ve güvenlidir. Enfeksiyon kapma olasılığınız yoktur. Başarı oranı yüzde yüzdür.

kızlık zarı dikimi adana

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Tıpta kalıcı yöntem olarak adlandırılan hymenoplasti müdahalesinde ise kızlık zarı sanki yeniden yapılıyor. Önceden yırtılan zardan alınan dokularla vaginanın ağzındaki zar bir kez daha şekillendiriliyor. Hasta lokal anesteziye tabi olduğundan acı duymuyor. Kalıcı yöntemin en önemli özelliği yaşanacak cinsel ilişkinin zamanlamasının sınırının olmaması. İlişki ne zaman gerçekleşirse zar o zaman normal olarak yırtılıyor. Bu uygulama ile bayanlar yeniden bakireliklerine kavuşabilirler.

Bu operasyon hasta ve doktor arasında kalacaktır. Doktorların uygulamaya söz verdikleri tıbbi etik açısından üçüncü bir kişiye açıklanmak zorunda değildir. Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan bu operasyonlar ancak uzman bir doktorun muayenesi ile cinsel ilişkiden sonraki ilk yedi günde anlaşılabilir. Daha sonrasında artık durumun tespiti mümkün değildir. Kadına ultrason kontrolü, röntgen çekimi veya tahlil yaptırılması da durumu açıklayamaz. Plep işlemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Düşük, doğum ve kürtaj yaptırılmış kadınlara da uygulanabilir. Hatta bu durumda vaginanın daraltılması bile sağlanır. Bu durumda operasyon süresi biraz daha uzar.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi adı da üstünde ömür boyu kalıcıdır. Yaklaşık yarım saat süren lokal yada genel anesteziyle yapılabilen bir işlemdir. Vajinanın uygun bölümünden flap kaldırılıp yeni kızlık zarı oluşturulur. Çok sağlamdır. Steril ve güvenlidir. Eğer kalıcı dikimi yapan doktor bu konuda tecrübeliyse Başarı oranı yüzde yüzdür. Genel olarak işlemden bir ay sonra kontrole gelmeniz istenebilir.Bu kontrolde iyileşmiş yani kızlık zarı kontrol edilir fakat ilişkiden hemen önce yada bir hafta önce kontrole çağrılmaya gerek yoktur. Doktorunuzu seçerken gerdek gecesine yakın zamanda kontrole çağırıp çağırmadığını sorun. Evliliğe ya da cinsel ilişki gününüze yakın zamanda kontrole çağırıyorsa güvenli ellerde değilsinizdir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

Kızlık zarı dikimine karar vermek tamamen kadının kişisel tercihine bağlı bir konu. Çoğu kez durumu kurtarmaya dayanan bu işlemin artılarını ve eksilerini iyice düşünmek gerek. Ama sonrasında yaşanacak psikolojik rahatlama belki de daha iyi bir birlikteliği sağlayabilir.

Medikal açıdan ise kalıcı operasyon sonrasında geçecek ilk hafta önem taşıyor. Hastanın bu zaman içinde zorlayıcı bacak hareketlerinden kaçınması ve duş şeklinde yıkanması öğütleniyor. Gerekli görüldüğünde doktor tarafından verilecek ilaçlar mutlaka alınmalı. Küçük bir işlem olarak kabul edilse bile sonrasında herhangi bir enfeksiyonun önlenmesi için bu gerekli.

Kızlık Zarı Nedir?

Medikal açıdan ise kalıcı operasyon sonrasında geçecek ilk hafta önem taşıyor. Hastanın bu zaman içinde zorlayıcı bacak hareketlerinden kaçınması ve duş şeklinde yıkanması öğütleniyor. Gerekli görüldüğünde doktor tarafından verilecek ilaçlar mutlaka alınmalı. Küçük bir işlem olarak kabul edilse bile sonrasında herhangi bir enfeksiyonun önlenmesi için bu gerekli.

Vajinanın mikroplardan korunmasına yardımcı olan kızlık zarı, embriyotik dönemde oluşur. Vajinanın iç kısmını, dış bölgedeki mikroplardan koruyan bir yapıdır diyebiliriz. Çünkü bir bebek doğduğunda da bu kızlık zarı bulunmaktadır ve genellikle ilk cinsel ilişki ile ya da darbe ile bozulmaktadır. Her insandaki kızlık zarı aynı şekilde değildir. Toplumun yüzde 95'lik bir kısmındaki zar yapısı ortası delik olan şekildekidir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

Sıkça sorulan sorulardan birisi de kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusudur. Bu ihtimal çok zayıf olsa da yine de ihtimal sıfır değildir. Vajinaya spermlerin düşmesi bu yolla da spermlerin rahim ağzına ulaşması sizin gebe kalma ihtimalinize neden olur. Bu soru en sık partneriyle yüzeyel birliktelik yaşayan bayanlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Eğer penis vajinanıza girmemiş olsa bile vajinanın giriminde boşalma gerçekleşirse spermler tazyikle penisten çıktığı için vajinanın içine düşerse spermler rahminize yolculuk yapıp gebeliğe neden olabilir. Yani kızlık zarınızın bozulup bozulmadığı değil spermlerin vajinanın içine girip girmediği önemlidir. Böyle bir şüpheniz olursa çekinmeden bizle görüşünüz.

Kızlık zarı yapısı nasıldır?

Kızlık zarlarsı arasında en sık görülen tip ise annuler hymen tipidir; yani ortada yuvarlak açıklığı olan kızlık zarı yapısıdır. Simit gibi ortada delik vardır. Diğer tipler daha nadir görülür. Diğer tipler sırasıyla bir çok küçük delikli olan elek görünümlü kızlık zarı, diğer tip ise arasında bölmesi olan bölmeli kızlık zarıdır. Bundan başka ortada deliği olmayan tamamen kapalı deliksiz kızlık zarı vardır ki bu tipte orta bölümden adet gelmesini sağlamak için delik açılır. Bir de çok geniş ve esnek olan kanamanın daha az olması beklenen geniş hymen vardır.

Kızlık zarı kanı ne renk?

Kızlık zarı yırtıldığında genelde az miktarda kanama gerçekleşir. Pembe kırmızı şeklinde rengi vardır. Kızlık zarındaki yırtığın şiddetine göre renk pembe ile kırmızı arasında değişir.

Kızlık zarı bozulunca ne kadar kanar?

Kızlık zarı kanaması genellikle sızıntı şeklinde pembe-kırmızı az miktarda kanamadır. Miktar olarak birkaç damla veya sızıntı şeklindedir. Ancak ilişkide zorlama veya bayanın kendini sıkmasına bağlı zorlanma durumlarında daha fazla yırtık ve kanama gerçekleşeceğinden kanama miktarı da artıp daha fazla kan gelebilir.

Kızlık zarının önemi nedir?

Kızlık zarının önemi yani bekaret, gelir seviyesinin nispeten düşük olduğu ve kadınların ekonomik hayata katılamadığı bütün toplumlarda tabu sayılan konulardan birisirdir. Sanki üzerinde konuşulması, gençlerin bilgilendirilmesi gerekmiyormuş gibi sadece var olup olmadığı önem taşıyor. Bu baskılar kadını zorluyor ve kızlık zarının yeniden yapılandırılması yani kızlık zarı dikimi ameliyatı giderek bir çare olarak görülüyor.

Partnerin cinsel ilişki sırasında bir şey anlamaması bu işi daha da mümkün hale getiriyor. Normalde cinsel ilişki sırasında yırtılan hymen yani kızlık zarı dokusu kendiliğinden iyileşip yeniden oluşmaz. Kızlık zarı deforme olduktan sonra kısa sürede yara dokusu kendiliğinden iyileşir ama yeniden oluşmaz.

İlk ilişkiden sonra bir hafta içinde yırtılmanın zamanını saptamak tıbbi açıdan mümkün iken bir hafta geçtikten sonra mümkün değildir. Ama kızlık zarının yeniden dikilmesi tıbbi açıdan mümkündür ve kızlık zarı dikiminde tecrübeli kadın doğum uzmanlarınca yapılmaldır.

Kızlık zarı çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı çeşitleri kızlık zarının kolay bozulmasını sağlayabileceği gibi, bozulmamasına da neden olabilmektedir. Genellikle toplumda görülen kızlık zarı çeşitleri;

 • Halka şeklinde,
 • Çok delikli,
 • Köprülü,
 • Deliksiz olmak üzere dört çeşittir.

Genellikle halka şeklinde olan çok sık görülür. Deliksiz kızlık zarları ilk adet görülmeye başladığında şiddetli bir ağrıya neden olduğundan dolayı, cerrahi işlem yapılması gerekmektedir. İçerdeki salgıların ve adet kanının boşalması için ortasına küçük bir delik açılarak cerrahi müdahale ile düzeltilebilmektedir. Doğuştan bir durumdur.

Bazı durumlarda bozulmuş kızlık zarının tamir edilmesi gerekir. Bizim toplumumuz gibi tutucu toplumlarda kızlık zarının önemi namus ile eş anlamlı değerlendirilir. Bu yüzden kızlık zarı dikimi tercih edilebilir ve bir çok genç kadın, bu yöntemle sorunlarını çözebilirler.

Kızlık zarınızın sağlam olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Kızlık zarınızın sağlam olup olmadığı ancak bu konuda tecrübeli bir kadın doğum uzmanınca yapılan muayene sonucu anlaşılabilir.

Kızlık zarı yırtıldığında ne kadar kanama olur?

Kızlık zarı yırtıldığında genel olarak sızıntı şeklinde hafif kanama olur. Eğer travmaya bağlıysa veya zorlayarak yapılan bir cinsel ilişkiyse vajina yırtığı da olabileceğinden kanama çok olabilir.

Kızlık zarı kendiliğinden iyileşir mi?

Hayır, kızlık zarı yırtıldığında kendiliğinden iyileşmez ve yeniden eski halini alamaz.

Kızlık zarı dikimi mümkün müdür?

Kızlık zarı tamiri yada kızlık zarı dikimi mümkündür. Yalnızca kızlık zarı dikiminde çok tecrübeli olan bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılabilir.

Esnek zar nedir?

Çok nadiren kızlık zarı esnek veya çok sağlam olabilir bu durumda ilişki bile olsa kanama olmayabilir lakin bu durumun dediğimiz gibi görülme sıklığı çok azdır. Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar? gibi sorular çok sorulmaktadır. Kızlık zarının durumu uzman kadın doğumcular tarafından ancak anlaşılabilir ve kanama belirtisinden başka bir belirtisi yoktur.

Bakirelik testi nedir? Kızlık testi nasıl yapılır?

Kızlık testi yada diğer tabiriyle bakirelik testi diye bir şey yoktur. Kızlık zarının sağlam olduğunu gösteren ne bir laboratuar testi nede görüntüleme yöntemi vardır. Kızlık zarının durumu sadece kadın doğum uzmanınca muayene sonucu belli olur.

%100 Başarı Garantili Kızlık Zarı Dikimi İçin Uzmanımızı Aramaktan Çekinmeyin! +90 533 683 33 34

Kızlık zarı dikimi konusunda kararınızı verdiğinizde gerekli genel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz, fakat bu konuda hekimimize danışmanışmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizin iletişim sayfasından ya da yine sitemizin altında bulunan telefon numarasından Op. Dr. Fatih ADANACIOĞLU'na bağlanarak gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

HASTA YORUMLARI
 • H
  HTC***31.08.2019

  Merhaba fatih bey ben sevgilimle tam olarak birlikte olmadım ama az bşey kan geldi ayrılırsam birdahki evliiğmde kan gelirmi kızlık tam olarak bozuldumu

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba sorunuzun tam cevabını verebilmem için kızlık zarınızı muayene etmem gerek kanama olması bozulmuş olma ihtimalini arttırıyor eğer bozulmuşsa evlendiğinizde kan gelmez.

 • N
  NUR***28.08.2019

  Kalıcı dikim fiyatı nedir acaba

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba fiyat konusunu buradan yazamıyoruz fiyat ve detaylı bilgi için çekinmeden bizi arayabilir veya yüz yüze görüşmeye gelebilirsiniz .

 • Ü
  ÜMM***17.08.2019

  Fiyatı nedir acaba ve yeriniz nerde fatih bey

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Kliniğim Gazipaşa bulvarında iletişim numaralarımızdan gönül rahatlığıyla bize ulaşarak tarifte alabilirsiniz.Fiyat ve detaylı bilgide aradığınız da verilecektir.

 • B
  BAT***06.08.2019

  Fiyat nedir

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Fiyat ve detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize gönül rahatlığıyla ulasabilirsiniz.

 • Ö
  ÖZE***31.07.2019

  18 yaşından küçüklere kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir mi?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Velinizin ve sizin imzanız alınarak yapılabilir

 • G
  GİZ***31.07.2019

  Kalıcı kızlık dikimini şimdi yaptırsam 2 ya da 3 sene sonra evlendiğimde yine kanama olur mu?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Evet olur Kalıcı kızlık zarı ömür boyu kalıcıdır

 • A
  AYŞ***22.07.2019

  Fiyat bilgi

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  iletişim numaramızdan detaylı bilgi alabilirsiniz

 • Z
  ZEY***17.07.2019

  Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası dikişler ne zaman iyileşme gösterip dökülmeye başlar ? Ve biz bu dikişlerin döküldüğünü farkedermiyiz? Lütfen cevap verin

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba dikişler kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte ortalama 20-30 gün sonra düşmeye baişlar.Dikişler in döküldüğünü farkedersiniz.İç çamaşırınızda yada lavaboda görebilirisiniz.

 • A
  AHM***13.07.2019

  iyi çalışmalar kızlık zarı dikimi için ne yapmamız gereklı prosüdür nedir yani fiyat öğrenebilirmiyiz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba fiyat ve detaylı bilgi için iletişim numaramızı gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz.

 • R
  RUZ***05.07.2019

  Kızlık.zari.dikiimiyle ilgiili.fiyat

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Meraba kızlık zarı dikimiyle ilgili detaylı bilgiyi iletişim numaralarımızı gönül rahatlığıyla arayarak bilgi alabilirsiniz

SORU SOR
Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340533 683 3334