Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti Adana

Vajina dudaklarına Labia adı verilir. En dıştaki kabarık olan dudaklara Labia Major yani büyük dudak (Labioplasti) denilir. İç taraktaki ince olan dudaklara ise Labia Minor yani vajina iç dudakları denir. Vajina dudaklarında güzel durmayan hoş olmayan rahatsız edici görünümler sıklıkla olabilmektedir. Genellikle iç dudaklarda bu durum daha sıklıkla izlenir. Örneğin büyük sarkık bir iç dudak vajinaya çirkin bir görünüm vermektedir.

İç dudakların büyük olması başka sorunlarada neden olur. Örneğin idrar yaparken dudaklarınız büyük olduğundan idrar bulaşır ve kötü koku yapar. Ayrıca vajinada ıslaklık artışına neden olacağından mantar ve benzeri vajinal enfeksiyonlara neden olur. Cinsel ilişki sırasında penisin girişinde sıkışarak gerilip şiddetli ağrı yapabilir. Büyük dudaklarda ise sönük düz bir büyük dudak yerine kabarık diri bir dış dudak daha güzel bir görünüm verir. İşte Vajina dudaklarının sizi memnun edecek şekil ve boyutta güzel görünümlü hale getirilme operasyonuna Labioplasti denir.

Labioplasti Hangi Durumlarda Kimlere Yapılır?

Labioplasti vajina dudaklarından şikayetçi olan her yaşta kadına yapılabilir. Geçmeyen akıntı şikayeti olanlar, ilişki sırasında dudaklara bağlı ağrı hissedenler, vajinasının görüntüsünü beğenmeyenler ve birlikte olduğu partnerinin bu görünümden rahatsız olması gibi durumlar bu operasyonu yaptıranlar için en başlıca nedenlerdir.

Labioplasti Ameliyatı Adana

Labioplasti ameliyatı ortalama yarım saat sürer genellikle genel anestezi yada spinal anestezi (belden uyuşturma) ile yapılır. Genel olarak dudaklara hastanın isteği doğrultusunda şekil verilir, örneğin sarkık dudaklar gergin ve diri görünür hale gelir yada büyük dudaklar küçültülüp göz estetiğine uygun hale getirilir. İşlemde özel estetik cerrahi malzemeler kullanılır. Ameliyat son derece güvenlidir. Labioplasti Ameliyatı çok uzun yıllardır olan tecrübemiz sayesinde en iyi sonuçlara ulaşmaktayız. Kliniğimize geldiğinizde daha önceki operasyonlardan özel izin alarak çektiğimiz önce ve sonra görüntüleri görebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Süreci

İlk olarak muayene edilirsiniz isteğiniz şekil öğrenilir. Ardından randevu verilerek tahiller alınıp operasyona alınırsınız.

Labioplasti Fiyatları 2020 Adana

Labioplasti operasyonu fiyatları farklı merkezlerde çok değişkenlik göstermektedir. Labioplasti Ameliyatı jinekolojik estetik bir operasyon olup genital bölge ve dudakların anatomisini en iyi bilen uzmanlık alanı olan kadın doğum uzmanları tarafından yapılması sizi en mükemmel sonuca ulaştıracaktır. Ancak doktorunuzu seçerken genital estetik konusunda çok deneyimli bir kadın doğum uzmanından yardım almalısınız. 15 yılı aşkın genital estetik tecrübemle ve bütçenizi zorlayaman ücretlerle her zanan yanınızdayız.

Labioplasti Sonrası

Labioplasti operasyonu sonrası iyileşme süresi yaklaşık on beş gündür. Ortalama olarak üç defa kontrole çağırılırsınız ve size ilaç reçete edilir. Operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı basit kurallar vardır. İlaçlarınızı düzenli ve tam kullanmalısınız. İyileşme gerçekleşene kadar kot pantolon gibi sert ve sıkı giysilerden kaçınmalısınız. Spor yapıyorsanız iki hafta ara vermeniz gerekebilir. Yine iyileşme gerçekleşene kadar denize ve havuza girmemelisiniz. Operasyon sonrasıda her zaman yanınızdayız herhangi bir sıkıntınızda 7/24 iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Öncesi Sonrası

Labioplasti operasyonu öncesi birkaç önerimiz vardır. Operasyon öncesi ameliyata epilasyon yapılarak ve duşunuzu alarak gelmeniz hijyeniniz açısından önemlidir. Labioplasti Ameliyatı sonrası da hijyen ve hızlı iyileşme için sık ped değiştirerek dudaklarınızı kuru tutmalısınız.

Labioplasti Ameliyatını Kimler Yapar?

Kadın genital bölgesi kadın doğum bölümünü ilgilendiren bölgedir. Labioplasti ameliyatı kadın doğum uzmanının yaptığı bir ameliyattır.15 yılı aşkın genital estetik tecrübemle sizlerin yanındayım.

Labioplasti Ameliyatı Cinsel Hazzı Etkiler mi?

Kadında cinsel hazzı sağlayan etkileyen alanlar klitoris ve vajina üst kısmında bulunan G noktasıdır. Labioplasti ameliyatında bu bölgelere dokunulmaz dolayısısıyla labioplasti cinsel hazzınızı azaltmaz tam tersi kendinize güveninizi arttırarak cinsel haz miktarınızı arttırır.

Labioplasti haricinde diğer genital estetik operasyonları ve ameliyatları nelerdir?

Vajinal Genişleme: Özellikle Normal doğum, fazla kilo, aşırı kabızlık, çok sayıda cinsel ilişki,genetik,doku zayıflığı durummlarında vajinal genişleme olabilir. Bu durum cinsel partnerinizde ve sizde yeterince haz duyusu alınamaması sorununa neden olabilir ki bu çok ciddi bir sorundur ayrılılıklar be boşanmalara neden olabilir. Bundan başka genişlemeden dolayı ilişkide ve normal hayatınızda içeri hava dolar bu hava dışarı çıkarken ses çıkarır ve sizi ve çevrenizdekileri rahatsız eder. Ayrıca vajen ağzıda geniş olduğundan vajinaya bakteriler daha rahat geçer ve bitmek bilmeyen akıntıya neden olabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı: Vajinanın cerrahi yolla daraltılma ve estetik hale getirilmesidir. Kavrama yeteneğiniz artacak sarkma ve ses şikayetinden kurtulacak ayrıca partnerinizle daha mutlu günleriniz olacaktır.

İç Dudak Sarkması: Vajina dudaklarınız gereğinden büyük,sarkık olması hem görünüm olarak hem işlevsel olarak ciddi sıkıntılara neden olabilir.Görünüm çirkinliği verdiği gibi idrar yaparken zorluk çekmenize neden olabilir.

HASTA YORUMLARI
LABİOPLASTİ SORULARI
 • H
  HİL***29.09.2019

  Merhaba ben labioplasti yaptırmak istiyorum, fakat sadece tek tarafta büyüklük var. Fiyat bilgisi alabilir miyim. Teşekkür ederim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba kliniğimize gelerek daha önceki operasyonlarımızın öncesi ve sonralarını görüp hemde fiyat ve operasyon hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • M
  MOR***23.08.2019

  Merhaba fiyat öğrenmek istiyorum geri dönüş yaparsaniz çok sevinirim teşekkür ederim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba ücret konusunu bu platformda veremiyoruz kliniğimize gelerek yüz yüze veya iletişim numaralarımızdan hiç çekinmeden arayarak bilgi alabilirsiniz

 • S
  SÜM***27.06.2019

  Merhaba, Labioplasti fiyatını öğrenebilir miyim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Meraba kliniğimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz Dilerseniz biz size dönebiliriz

SORU SOR
Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340533 683 3334