Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti Adana

Labioplasti nedir? ve Labioplasti Adana nerde yapılır? soruları çok sorulmakta ve cevap aranmaktadır.

Labioplasti Latincede labia ve plasty kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Labia dudak anlamına gelirken plasty estetik yada düzeltme anlamına gelir. Labioplasti kelimesinin Türkçe karşılığı olarak ‘dudakların estetik operasyonu’ olarak söyleyebiliriz.

Labioplasti hem iç hem dış dudakların estetiği anlamına gelse de günümüzde genellikle iç dudakların estetiği için kullanılan bir kelime haline gelmiştir.

Labioplasti ameliyatı Adana da muayenehanemizde bu konudaki uzun yılların tecrübesi ve yaptığı sayısız genital estetik ameliyatların verdiği deneyimiyle Op. Dr. Fatih ADANACIOĞLU tarafından uygulanmaktadır. Muayenehanemize gelerek daha önce yapılmış operasyonların öncesi ve sonrasını görerek daha emin olabilirsiniz.

Labioplasti Hangi Durumlarda Kimlere Yapılır?

Labioplasti vajina dudaklarından şikayetçi olan her yaşta kadına yapılabilir. Geçmeyen akıntı şikayeti olanlar, ilişki sırasında dudaklara bağlı ağrı hissedenler, vajinasının görüntüsünü beğenmeyenler ve birlikte olduğu partnerinin bu görünümden rahatsız olması gibi durumlar bu operasyonu yaptıranlar için en başlıca nedenlerdir.

İç dudak estetiği (Labioplasti)

İç dudakların görünüm ve büyüklüğünden bir çok kadın yakınmaktadır. İç dudaklar yapısal olarak ince bir cilde sahiptir ve dış fiziki olaylardan çabuk etkilenebilir. Zaten dışarıdan görünmüyor gizli bir bölge estetik olmasa ne olur diyebilirsiniz.Ama durum hiç üşündüğünüz gibi olmamaktadır. İç dudakların estetiği sadece görünüm olarak değil sağlık olarak da size bazı zararları olur.

İç dudak şikayetleri en sık şu nedenlerden olmaktadır:

 1. Görünüm; Özellikle kararmış, büzük ve büyük dudaklar nahoş bir görüntüye neden olur.
 2. Büyüklük; Labiaların büyük olması görünüm,hijyen ve cinsel müsebettte bir çok sorun yaratmaktadır.
 3. Sık vajinal mantar enfeksiyonu olma; Vajina mantarı ıslak ve nemli ortamı sever labialar bu duruma katkı sağlar. Ayrıca idrar yapıldığında dudaklara idrar bulaşıp koku yapabilmektedir.
 4. Partner şikayetleri; Cinsel partnerinizin veya eşinizin iç dudakların görünümünden şikayetçi olması.
 5. Sosyal nedenler; Örneğin mayo yada tayt giyildiğinde labiumların büyüklüğünden dolayı dışarıdan belirgin olması.

İç Dudak Kararması

İç dudak kararması çok sık bir şikayettir. Bir çok kadının genital bölge görünümünü çok etkiler. İç dudak ve genital bölge rengi, normalde de tüm vücuda göre daha koyu renktedir.Bunun nedeni genital bölgenin melanosit adı verilen renk hücrelerinden daha zengin olmasıdır.

Cilt renginiz zaten koyuysa genital bölgeniz daha da koyu olacağından siyaha yakın bir renk halini alır. Koyulaşma sadece doğal olarak olmaz ayrıca diğer bazı dış faktörler koyulaşmaya yatkınlık sağlar yani kolaylaştırır. Bu dış faktörler bu koyulaşma artışını melanositleri (koyu renk üreten hücreler) uyararak yapar. Renk hücreleri uyarıldığında daha fazla renk pigmenti üretirler buda ciltte koyulaşma yapar. Genital beyazlatıcı kremler özellikle dış dudaklarda beyzlatma sağlamaktadır. Genital beyazlatma krem önerisi için iletişim hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Melanosit hücrelerini uyaran yani iç dudak kararmasını sağlayan en sık nedenler;

 1. Güneş ışığına maruz kalma; güneşe maruz kalındığında yüzümüzde olduğu gibi genital bölgedede koyulaşma olur.
 2. Hormonal nedenler; gebelik gibi kadınlık hormonlarını arttıran durumlar genital bölgede koyulaşma sağlar, yine doğum kontrol hapları da benzer etki yapabilir.
 3. Sık mantar enfeksiyonu geçirme.
 4. Dar sıkı giyinme ve terlemeye bağlı tahriş ve basınç.
 5. Zaman; Yaş ilerledikçe kararma artar.
 6. Genital bölge temizliğinde jilet kullanılması.

Labioplasti Ameliyatı Adana

Labioplasti Ameliyatı Adana da nerede yapılır? ve Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır? şeklinde sorular gelmektedir.Labioplasti özel bir ameliyattır. Vajina iç dudaklarının görünümünün estetik olarak hoş ve hastanın istediği şekilde görünmesi için yapılır.

Genel olarak vajina iç dudak büyüklüğü ve şekil görüntü bozukluğu için yapılsa da bazen de fazla koyu göründüğü için yapılır. Labioplasti ameliyatı ortalama 20-30 dakika sürer. Anestezili olduğundan ağrısız bir operasyondur. Operasyondan önce muayene yapılır ve hastanın istediği şekilde operasyon yapılır. İyileşme süresi 15 gündür. Çalışıyorsanız ameliyat sonrası işinize gitmenize ve çalışmanıza engel değildir. Operasyon sonrası kuru ve temiz tutulmalıdır. Enfeksiyon ihtimali yok denecek kadar azdır.

Labioplasti Ameliyatı Süreci

İlk olarak muayene edilirsiniz isteğiniz şekil öğrenilir. Ardından randevu verilerek tahiller alınıp operasyona alınırsınız.

Labioplasti Fiyatları 2024 Adana

Labioplasti operasyonu fiyatları farklı merkezlerde çok değişkenlik göstermektedir. Labioplasti Ameliyatı jinekolojik estetik bir operasyon olup genital bölge ve dudakların anatomisini en iyi bilen uzmanlık alanı olan kadın doğum uzmanları tarafından yapılması sizi en mükemmel sonuca ulaştıracaktır. Ancak doktorunuzu seçerken genital estetik konusunda çok deneyimli bir kadın doğum uzmanından yardım almalısınız. 15 yılı aşkın genital estetik tecrübemle ve bütçenizi zorlayaman ücretlerle her zanan yanınızdayız.

Labioplasti fiyatı Adana da araştırma konusudur. Çünkü bu operasyona ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu artışın nedeni estetiğin hem bayan hem erkek için eskiye nazaran daha önemli olmasıdır. İnsanları kendine özgüveni bu estetik operasyonlarda daha iyi hale gelebilmektedir. Labioplasti fiyatı genellikle ortalama bir ücret miktarındadır. Ama önemli olan doktorunuz bu konudaki tecrübesidir. Eğer operasyonu doğru adreste olmazsanız istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Her geçen gün haberlerde artan bir şekilde yanlış estetik uygulamaları ve kötü sonuçlarını duyar hale geldik. Tabi ki bütçemiz önemlidir.Fakat öncelikle tecrübeye sonrada fiyata bakmanız en doğru yaklaşım olacaktır. Op. Dr. Fatih ADANACIOĞLU binlerce genital estetik operasyonu yapmış olup bu konuda son derece tecrübelidir. Ayrıca daha önce yapılmış operasyonların önce sonra görüntülerini de muayenehaneye geldiğinizde görebilmektesiniz. Fiyat konusunu yüz yüze görüşerek yada telefonla gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Mahremiyet ve gizliliğiniz korunur.

Labioplasti Sonrası

Labioplasti operasyonu sonrası iyileşme süresi yaklaşık on beş gündür. Ortalama olarak üç defa kontrole çağırılırsınız ve size ilaç reçete edilir. Operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı basit kurallar vardır. İlaçlarınızı düzenli ve tam kullanmalısınız. Operasyon sonrası 3 gün kadar buz uygulaması yapmalısınız. İyileşme gerçekleşene kadar kot pantolon gibi sert ve sıkı giysilerden kaçınmalısınız. Spor yapıyorsanız iki hafta ara vermeniz gerekebilir. Yine iyileşme gerçekleşene kadar denize ve havuza girmemelisiniz. Operasyon sonrasıda her zaman yanınızdayız herhangi bir sıkıntınızda 7/24 iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Labioplasti ameliyatı tecrübeli ellerde son derece kolay ve güvenlidir.

Labioplasti Öncesi Sonrası

Labioplasti operasyonu öncesi birkaç önerimiz vardır. Operasyon öncesi ameliyata epilasyon yapılarak ve duşunuzu alarak gelmeniz hijyeniniz açısından önemlidir. Labioplasti Ameliyatı sonrası da hijyen ve hızlı iyileşme için sık ped değiştirerek dudaklarınızı kuru tutmalısınız.

Labioplasti Ameliyatını Kimler Yapar?

Kadın genital bölgesi kadın doğum bölümünü ilgilendiren bölgedir. Labioplasti ameliyatı kadın doğum uzmanının yaptığı bir ameliyattır.15 yılı aşkın genital estetik tecrübemle sizlerin yanındayım.

Labioplasti Ameliyatı Cinsel Hazzı Etkiler mi?

Kadında cinsel hazzı sağlayan etkileyen alanlar klitoris ve vajina üst kısmında bulunan G noktasıdır. Labioplasti ameliyatında bu bölgelere dokunulmaz dolayısısıyla labioplasti cinsel hazzınızı azaltmaz tam tersi kendinize güveninizi arttırarak cinsel haz miktarınızı arttırır.

Labioplasti ile beraber en sık yapılan genital estetik operasyonlarından biride vajina daraltma ameliyatıdır!

Vajina Daraltma Ameliyatı: Vajinanın cerrahi yolla daraltılma ve estetik hale getirilmesidir. Kavrama yeteneğiniz artacak sarkma ve ses şikayetinden kurtulacak ayrıca partnerinizle daha mutlu günleriniz olacaktır.

HASTA YORUMLARI
LABİOPLASTİ SORULARI
 • T
  TUĞ***26.03.2023

  Genital bölgemdin dış dudak kısmında sarkma oldu onu aldırmak istiorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba Labioplasti ameliyatı için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.Geldiğinizde öncesi ve sonrası resimleri görebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.Görüşmeler tamamen ücretsizdir ve gizlilik içindedir.

 • Y
  YAS***27.10.2022

  Merhaba. Ben Kozandan yaşıyorum. Labioplasti ameliyatı olmak istiyorum. Muayene ve operasyonun aynı gün olma imkanımız olur mu diye sormak istiyorum birde fiyat bilgisi almak istiyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba muayene ve Labioplasti operasyonu aynı gün olabilir. Randevunuzu ve ücret bilgisini bizi arayarak alabilirsiniz.

 • M
  MER***03.05.2022

  Merhaba Ben Almanyadan 3 Haziranda adanaya geliyorum, labioplasti icin fiyati ögrenip mümkünse haziranda randevu almak istiyorum. Tesekkürler

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba etik nedenlerden ötürü bu platformdan ücret bilgisi veremiyoruz.Lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşırsanız ücret ve detaylı bilgi verebiliriz.

 • I
  İLK***01.01.2022

  Merhaba iç dudak sarkmasından ve renk koyulugundan şikayetciyim ayrıca kızlik zari fiyatınızı öğrenebilir miyim?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba iç dudak estetiği (Labioplasti) ücreti ve kızlık zarı dikimi aynı seansta gerçekleştirilebilir. Ücret bilgisi için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçiniz.

 • G
  GİZ***31.08.2021

  Hocam isminizi arkadaşımdan duydum. Ona labioplasti ameliyatı yapmışsınız çok memnun. Benim sadece bir dudağım diğerine göre büyük. Labioplasti ameliyatı olmak istiyorum. Bilgi alabilir miyim?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, labioplasti operasyonu hakkında bilgi almak için isterseniz kliniğimize gelerek önce ve sonrası resimleri görebilir ve bilgi alabilirsiniz. Yada isterseniz iletişim numaramızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • B
  BER***16.06.2021

  Labioplasti ameliyatı olmayı düşünüyorum fiyat ve genel bilgi talep ediyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Labioplasti ameliyatı ciddi bir riski olmayan son derece güzel sonuçlar alınan genital estetik operasyonudur. Genellikle beraber klitoral cilt estetiği ile birlikte yapılmaktadır. Ayrıca Labioplasti ile aynı seansta vajina dış dudak yağ dolgusu ve venüs tepesi küçültülmesi yapılabilmektedir. Ücret bilgisini genel ve etik kurallar gereği bu platformdan veremiyoruz. Ücret ve daha detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçiniz.

 • M
  MER***06.05.2021

  Merhabalar. Ben vajinamın dış görüntüsünden çok rahatsızım. Tayt veya dark bir eşofman giydiğimde bile görünüyor. Randevu almak istiyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, tabi randevu için en yakın zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

 • M
  MEL***25.12.2020

  Hocam merhaba ben labioplasti ameliyatı olmak istiyorum.bana bilgi verebilir misiniz? Ücreti hakkında da bilgi verebilir misiniz lütfen?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba ücret bilgisini etik nedenlerden ötürü bu platformdan veremiyoruz.Ücret ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşınız.

 • L
  LAB***27.08.2020

  Labioplasti yaptıktan sonra 5-6 sene sonda hamile kalıp normal dogum yapsam iç dudak kısımları eski haline döner mi?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba doğum sırasında dudaklarınıza zarar verilmezse estetik halini korur

 • Z
  ZEY***19.08.2020

  iç dudakların sarkmış ve kararmış olması, bikini veya mayo giydiğimde iç dudakların büyüklüğünün dışarıdan belirgin olması ve hijyen sorunlarından dolayı bu ameliyatı olmak istiyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba randevu ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234