Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Genital Estetik Adana

Genital Estetik Adana

Genital Estetik

Genital Estetik Adana da tüm Türkiye de olduğu gibi kadınlar arasında sık araştırılan bir konudur.

Genital estetik de her kadın için önem arz eden konuların başlarında gelmektedir. Eskiden estetik denilince akıllara sadece yüz gelirken artık genital estetik dikkat çekmeye başlamıştır.

Genital bölge mahrem gizli bir alan olduğundan, kadınlar bu konuda konuşmaktan utanırlar. Ancak kadınlar bu çekingenlik tabusunu yıkarak genital estetiğin önemini fark edip sorunlarını dile getirmeye başladılar.

Genital estetik ameliyatları vajinal kararma, iç dudak ve dış dudak sarkmaları yada her evliliğin huzurunu bozabilecek vajinal genişlik gibi şikayetlerden ötürü özgüvenini kaybetme aşamasına gelmiş tüm kadınlar için bir çıkış noktası olmuştur.

Genital Estetik Nedir?

Herhangi bir nedenden dolayı (geçirilen kazalar veya travmalar, kilo, sık girilen cinsel ilişki, yapılan doğum sayısı) vajina dokusu zamanla gevşer, sıklığını ve eski görüntüsünü kaybeder. Bu nedenlerden dolayı kadınlar kendilerini mutsuz hissedebilir, özgüvenleri kaybolabilir ve cinsel ilişkiden artık zevk almayabilirler. Sadece kadınlar da değil aynı zamanda partnerinizinde ilişkiden aldığı haz ve tatmin azalabilir. Bu durum çiftler arasında zamanla soruna yol açmaktadır. Genital estetik ile büyük,sarkmış iç ve dış dudaklar, vajina genişliği, genital bölgenin kararmış görüntüsü artık büyük sorun olmaktan çıkıyor. Bu operasyonlar ile kadınlar cinsel yaşamlarında artık daha özgüvenliler. Cinsel partnerleri ise daha mutlu olmaktadır.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik neden yapılır? Çünkü;

 • Artık cinsel yaşamınızda eski günlerinizi arıyorsanız,
 • Daha önce aldığınız hazzı ve tatmin duygusunu alamıyorsanız,
 • Kadın olarak cinsel özgüveninizi kaybediyorsanız,
 • Partnerinizin cinsel ilişkide eski heyecan dolu bakışlarını hissetmiyor yada bu konuda yakınmaları var ise,

işte o zaman genital estetik yaptırarak tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genital estetik operasyonu;

 • Doğuştan olan anatomik bozukluğu olan kadınlara,
 • Girilen sık ilişkiden dolayı ya da alıp verilen kilo kayıplarından dolayı meydana gelen vajina genişliği, iç ve dış dudak sarkıklığı olan kadınlara,
 • Doğum travmasına bağlı olarak vajinanın çok genişlemesi ya da deforme olması durumunda,
 • Yılların verdiği gevşeme ve deformasyona bağlı olarak oluşan şekil bozuklukları ve genişleme şikayeti olanlara,

Bu gibi şikayetleri olan kadınların tercih ettiği uygulamadır.

Genital Estetik Operasyonları

Artık günümüz teknoloji ise eskiden yapılmayan, zor yapılan ya da fiyat olarak yüksek maliyete sebep olan uygulamalar daha uygun ve daha garantili bir şekilde yapılmaktadır. Genital estetik deyince aklımıza;

 • Labioplasti; İç dudakların küçültülmesi, dış dudakların daha gergin ve genç duruşu sağlanması,
 • Vajina daraltma (Vajinoplasti),
 • Doğum sonrasında oluşan görünüm bozukluğu ve genişlemenin yok edilmesi,
 • Dış dudak dolgusu; dolgun ve gergin dış dudaklar için yağ dolgusu veya hyaluronik asit dolgusu uygulamaları,
 • Kızlık zarı dikilmesi; kalıcı ve geçici olarak iki şekilde yapılabilir,
 • Vajina dış dudak yağ dolgusu
 • Mons pubis dolgunlaştırma yada inceltme.

Uygulamaları genital estetik operasyonlara girmektedir.

Labioplasti; Özellikle genital estetik operasyonları içerisinde en çok tercih edilen operasyondan biridir. Labioplasti vajinal dudak estetiğidir.Kadınların zaman içerisinde ya da doğuştan yapısal olarak iç dudakları büyük olabilir, yadayaşlanma ,ağda uygulamasıda dudakları büyütüp kalın ve sarkık hale getirir. Aynı zamanda iç dudaklarda kararma sık olur. Bu tür bir görüntü iticidir. Cinsel ilişki esnasında utanılmasına, haz alınamamasına neden olmakta, aynı zamanda çok dar kıyafetler giyildiği zaman da hoş gözükmemektedir.

Büyük iç dudaklar enfeksiyonlara meyil yaratır. İşte labioplasti ameliyatı ile bunlara son verebilirsiniz. Labioplasti ameliyatı genel veya lokal anestezi ile yapılmaktadır. Genellikle genel anestezi tercih edilir. İşlem yaklaşık olarak 30-45 dakika sürmektedir. İyileşme süresi yaklaşık 15 gündür. Operasyon sonrası evinize dönebilirsiniz. Labioplasti ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar;

 • Labioplasti işleminden sonra operasyon bölgesinin kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.
 • İşlemden sonra en az 3 hafta süre ile denize havuza girilmemelidir.
 • İşlemden sonra doktorunuzun verdiği reçetede olan ilaçlarınızı düzenli şekilde kullanmalısınız.
 • İşlem sonrası en az bir ay süre ile ilişkiye girmemelisiniz.

Vajinoplasti, Vajina Daraltma; Her kadının vajinal dokusu farklıdır. Bu vajinal doku zaman içerisinde sık girilen cinsel ilişki ile, yapılan normal doğum, ilerleyen yaş gibi çeşitli sebeplerden dolayı eski esnekliğini kaybetmekte ve bollaşmaktadır. Bu durum da cinsel ilişki esnasında hem sizin hem de partnerinizin aldığı hazzı zaman içerisinde azaltmaktadır. Birçok çift bunu birbirlerine söyleyemeden aralarında bir duvar örmektedirler. Ancak artık Vajinoplasti operasyonu ile buna son verebilirsiniz. Hem kendinize duyduğunuz özgüveni tekrar kazanabilir hem de partnerinizle cinsel ilişkinizin büyüsünü tazeleyebilirsiniz.

Vajinoplasti operasyonu genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık 30 dakikadır.Operasyon sonrası iyileşme 3 hafta sürer.Operasyon sonrası ilk ilişki 45 gün sonra gerçekleşir.Operasyondan sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz.İşlem sırasında ya da sonrasında hafif ağrınız olabilir. Ancak bu ağrılar doktorunuzun verdiği ağrı kesici ilaçlar ile geçecektir. Vajinoplasti operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • İşlemden sonra vajinal temizliğe ve kuruluğa özen göstermelisiniz,
 • İşlemden sonra en az bir ay boyunca denize havuza girilmemelidir,
 • İşlemden sonra yine 45 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir,
 • Vajinoplasti operasyonundan sonra doktorunuzun yazdığı reçetedeki ilaçları mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız.

Klitoris estetiği; Kadınların cinsel ilişki esnasında en çok haz aldıkları nokta klitorisleridir. Kadınlar özellikle bu bölgeye yapılan dokunuşlar karşısında çok hassastır. İç dudakların zaman içerisinde büyümesi, sarkması sonucunda klitorisin şekli bozulmakta bu durum karşısında cinsel ilişki olumsuz etkilenebilmektedir. Aynı zamanda estetik açısından da hoş gözükmemektedir. Klitoris operasyonu genellikle labioplasti operasyonu esnasında beraber yapılan bir operasyondur. Ancak doğuştan olan yapısal bozukluklar açısından klitoris operasyonu da yapılmaktadır. İşlem genel-lokal anestezi ile yapılmaktadır. İşlem süresi yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. İyileşme süresi 15 gündür. Aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Lazerle vajina daraltma; Kadınların genital ve vajinal dokusu çeşitli sebeplerden dolayı gerginliğini kaybedip gevşemektedir. Bunlar;

 • Bazı kadınlarda doğuştan vajina geniştir,
 • Yapılan doğum sayısı,
 • Normal doğum,
 • Doğuma bağlı yırtıklar,
 • İri bebek doğurma,
 • Kilolu-şişman olmak,
 • Yaşlanmaya bağlı olarak doku elastikiyeti özelliğinin kaybolması gibi

Gibi sebeplerden dolayı genişleyen vajinanın lazer yöntemi ile vajinanın eski sıkı haline gelmesidir.Lazer yönteminde dokudakı ısı artışına bağlı olarak kollojen sentezi artışı olur buna bağlı sıkılaşma olur. Bu yöntemin dezavantajı yaptığı daraltmanın geçici olmasıdır.Etkisi sadece 6-8 ay sürer.Ayrıca çok geniş vajinalarda yeterince daraltma yapamamaktadır.

Kızlık zarının onarılması; Kızlık zarı, genç kızlarda vajinanın yaklaşık olarak iki cm kadar içerisinde olan bir yapıdır. Her kadında bu yapı farklılık gösterebilir. Çeşitli sebeplerden dolayı kızlık zarı yırtılabilir. Yırtılan kızlık zarının tekrar dikilmesi mümkündür. Dikilen kızlık zarı tekrar eski haline gelmektedir. Kızlık zarı geçici veya kalıcı olarak dikilebilmektedir. Özellikle kalıcı dikim bu konuda çok tecrübe gerektirir.

Genital Estetikten Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Genital estetik ameliyatı sonrasında bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

Herşeyden önce genital estetik operasyonu araştırması yaparken fiyat konusundan çok işlemi yapacak doktorunuzun tecrübesini araştırmalı ve doğru doktor seçimi ile başlamalısınız. Unutmayın ki bu operasyonu bir defa yaptıracaksınız.

 • İşlemden sonra hijyene dikkat etmelisiniz.
 • Vajina bölgenizin kuru tutmalısınız.
 • Operasyon sonrasında üç hafta süre zarfında denize,havuza,sauna ve hamama girmemelisiniz.
 • Pansumanlarınızı doğru ve zamanında yapmalısınız.
 • Doktorunuzun verdiği reçetedeki ilaçları düzenli şekilde almalısınız.
 • Dikişlerinizi zorlayacak yoğun hareketler ve ağır spor aktivitelerinden kaçınmalısınız.

Genital Estetik Fiyatları

Her işlem de olduğu gibi Genital estetik operasyon da da kadınlar haklı olarak bütçelerinin uygunluğunu düşünmekte ve bu konuda araştırma yapmaktadırlar.Ücret konusu olduğu kadar bu operasyondan istediğiniz sonucu almakta önemlidir. 16 yıllık tecrübe ve bütçenizi zorlamayacak ücretlerle her zaman yanınızdayız. Sizlerde konuyla ilgili aklınıza takılan tüm sorunlarınız için muayenehanemize gelerek ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Genital Estetik Operasyonunda Doktor Seçimi

Kadınlar her şeyin en iyisine layıktırlar. Son zamanlarda gelişen teknoloji ve artan tecrübeler sayesinde artık genital estetik çok daha fazla tercih edilmektedir. Ancak bu kadar popüler olan bir işlem elbette doğru ellerde çözüme kavuşması mümkündür. Sizlerde vajina gibi kadınsal olarak vücudun en önemli parçası ile ilgili bir işlem yaptırmadan önce doktorunuzu seçerken dikkat etmelisiniz. Unutmayınız ki başarı ve güzellik sadece tecrübeli ellerle size ulaşır.

HASTA YORUMLARI
GENİTAL ESTETİK ADANA SORULARI
 • S
  SED***13.06.2021

  Merhaba iyi günler. Benim şikayetim pubis tepesi ile ilgili. Dolgun ve beni rahatsız eden bir görüntüye sahip. Muayene olmak istiyorum fakat çok utanıyorum aynı zamanda ameliyat yapılabilir mi, yapıldıktan sonra ne gibi sorunlar ortaya çıkar beni korkutuyor açıkçası.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba pubis tepesi yani diğer adıyla Mons pubis vücudunuzdaki yağların depolandığı alanlardan biridir. Fazla yağlanmaya bağlı olarak hörgüç şeklinde vajina üstüne düşer ve bu durum çok rahatsız edicidir. Pubis tepesinden liposuction ile yağ alımı yapılmaktadır. Ortalama 45 dakikada pubis tepesi küçültülmektedir. Eğer istenirse buradan çıkan yağlar özel işlemden geçirilerek vajina dış dudaklara verilerek genital dolgun dudaklara sahip olunabilir. Operasyon son derece güvenlidir. İyileşme süresi kısadır. İşlem sonrası aynı gün evinize gidebilirsiniz.

Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234