Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Vajinismus Tedavisi Adana

Vajinismus Tedavisi Adana

Vajinismus Nedir?

Vajinismus nedir? Her kadının cinsel hayatında haz alması ve cinselliğini dilediği gibi yaşaması en doğal hakkıdır. Ancak vajinismus hastalığı kadınlardan bunu alarak cinsel ilişkiden zevk almalarını engellemektedir. İlişkiye girmekte sıkıntı yaşayan çiftler arasında bir süre sonra bu durum ciddi bir sorun olarak karşılarına çıkmaktadır. Hatta bu sorun yüzünden anne baba olamayan bu çiftler çocuk yapmak için mecbur kalıp tüp bebek yöntemine başvurmaktadırlar.

İlk gecesini yani gerdek gecesini aylarca hatta yıllarca yaşayamayan çiftlerin sayısı da bir hayli fazladır.

Vajinismus olan kadın sevişirken zevk alır ancak penisin vajinaya gireceği zaman istemsizce kasılarak izin vermez. Ya da ağrılı şekilde ilişkiye girilir. Bazı kadınlar dokunulmaya bile müsaade etmez. Bu durumda kadın da erkek de çok yorulur. Sonuç olarak hem siz hem de eşiniz bu durumdan bir süre sonra sıkılacak,yorulacak ve bu aranızda sorunlara yol açacaktır.

Vajinismus Tedavisi Adana

Vajinismus Tedavisi Adana ilinde birçok kadın ve erkek tarafından bu konuda araştırma yapılmaktadır. Nedir bu vajınismus? Tedavisi nasıldır? Vajinismusa neden olan etmenler nelerdir? O kadar çok soru almaktayım ki bu konuda, her kadın hakkı olan özgürlüğü hem hayatlarında hem de cinsel ilişkilerinde yaşamak istemektedirler. Ve bu en doğal haklarıdır. Her kadın cinsel ilişki sırasında zevk almak istemektedir ve partneriyle sorunsuz ilişki yaşamak hakkıdır. Ancak bazı kadınlarda bu mümkün olmamaktadırlar. Cinsel ilişki esnasında kendilerini kasarak cinsel ilişkinin devamını getirememektedirler. Günümüzde maalesef ki birçok kadın bu hastalıktan muzdariptir.

Vajinusmusun Tedavisi Var mıdır?

Evet var, artık vajinismus olmak korkulu bir rüya değildir.

Vajınismusun Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus bir gereksiz ve aşırı kaygılanma sorunudur. Vajinismus tedavisi ile kolay ve mutlu cinsel bir hayat. Evet bu mümkündür. Öncelikle kadın vajınismus olduğunu kabul etmeli ve bu sorundan kurtulmak için istekli olmalıdır. Vajinismus görüşmelerinde kadının hayatıyla ilgili sorular sorulur. Korkularıyla yüzleşmesi sağlanır. Tedavinin başarılı olmasındaki en büyük adım budur. Doktorun bu konuda sabırlı ve tecrübeli olması ile tedavi başarılı bir şekilde ilerler.

Sizlerde bu konuda mutlaka doğru doktor seçmelisiniz. Deneyimsiz bir doktor seçimi ile zaten korktuğunuz cinsel ilişki gözünüzde daha büyür ve imkânsız bir hal alabilir. Doktor seçiminden sonra doktor jinekolojik muayenenizi yaparak kızlık zarınızın kalın olup olmadığına ya da bir sorun olup olmadığına bakar. Sizin için belirtilen program doğrultusunda tedaviniz yapılarak mutlak başarı sağlanabilir.

Vajınismus Nedenleri

Vajınismusun nedenlerine bakacak olursak iki şekilde ele alabiliriz. Bunlar yapısal ya da psikolojik nedenler olabilmektedir.En sık psikolojik sorunlardan kaynaklanır.

Psikolojik Nedenler: Her kadın cinsel ilişkiyi sorunsuz yaşamak isterler. Aynı zamanda hem partnerlerinin hem de kendilerinin mutlu olmasını arzu etmektedir ancak bazen psikolojik nedenlerden dolayı bu mümkün olmayabilir. Peki nedir bu nedenler;

  • Kadın geçimişinde cinsel saldırı veya tecavüze uğramış ise,
  • Özelikle ilk geceyle ilgili aldığı negatif duyumlar sonucu ilk geceden korkuyor ise,
  • Kadın aynı zamanda kendine güveni yok veya kendisini beğenmiyor ise de kendini kasarak ilişki esnasında zorluk yaşamasına neden olabilmektedir.

Bu gibi nedenler vajinismus hastalığını tetiklemektedir.

Yapısal Nedenler: Sadece psikolojik olarak değil bazen yapısal olarak karşılaşılan birkaç sebepte vajinismusa neden olabilmektedir. Bunlar;

  • Kızlık zarının çok kalın olması halinde,
  • Vajina içeresinde perde olması halinde.

Gibi bazı yapısal bozukluklar da vajinismusa neden olmaktadır.

Vajinismus Çeşitleri Nelerdir?

  • Primer vajinismus: İlk ilişki esnasında vajinanın kasılması ile ilişkiye girilmemesidir. Yani bir kez bile cinsel ilişkiye girememe durumudur. Bu şekilde olan kadınlar vajinaya penis dışında herhangi bir cisim fitil vs. şeyleri de sokulmasına izin vermezler.
  • Sekonder vajinismus: Kadınlar bazen normal seyreden cinsel hayatlarından sonra geçirilen doğum, kürtaj ya da herhangi bir travma sonucunda artık ilişkiye giremeyebilirler. İşte bu şekilde oluşan vajinismusa da sekonder(sonradan oluşan) adı verilmektedir.
  • Disparoni vajinismus: Tutkulu bir sevişme olsa bile ilişki sırasında ağrı acı duyma durumudur. Bu durumda alınan zevk acıya dönüşmekte ve cinsel ilişki tam olamamaktadır.

Vajınismus Tedavisi Fiyatı Adana

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan vajınismus hastalığının %100 başarı sağlayarak her kadının hakkı olan özgür cinsel yaşam hakkını kadınlara vermek ve kadınların sorunlarında yardımcı olmak en büyük isteğimdir. Ben vajınismus tedavi fiyat nedir sorusunun yanıtını internet ortamında vermekten yana değilim.

Sizlerinde bu şekilde biz rahatsızlığınız var ise muayenehanemiz ile ücretsiz görüşüp tedavi yöntemlerini yüz yüze görüşebiliriz. Ya da 0 (545) 938 12 34 iletişim numarasından bizi arayarak aklınıza tüm sorunlar için iletişime geçebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Vajinismus tedavisi kaç gün sürer sorusu vajinismuslu her kadının tedavi başında merak ettiği konulardandır. Tedavi süresi altta yatan nedene göre eğişmektedir. Vajinismus tedavisi öncelikle doktorun sizinle konuşup mümkünse muayene etmesi ile başlamaktadır.

Vajinismus hastalığına neden olabilecek yapısal bir faktör olup olmadığı değerlendirilmeli ve bu duruma neden olabilecek bir yapı mevcut ise tedavi edilmelidir. Tedavi eğer psikolojik nedenlere bağlı ise doktor hastanın bu konudaki hassasiyetini değerlendirip uygun tedavi yöntemi belirlemektedir. Hastanın bu konuda kararlı olması ve en önemlisi doktorunun hastasına anlayış ve sabırla yaklaşması tedavi süresini kısaltmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Görenler

Vajinismus Tedavisi gören sayısız kadın hastam evliliklerine yahut ilişkilerine kaldığı yerden devam etmektedir. Hatta bazı evli hastalarımdan ilk defa sorunsuz bir şekilde cinsel ilişkiye girdikleri ve sorun olmadığı mesajlarını almaktayım. Vajinismusta tecrübeli doktor tedavisi ile mutlak başarılı sonuç alınmakta ve sorun tekrar etmemektedir.

Vajinismus İçin Hangi Doktora Gidilir?

Vajinismus sorunu için mutlaka bu konuda uzman olan bir doktor seçimi yapmalısınız. Çünkü stres ve baskı altındaki ruh halinizde, bu konuda sizinle empati kurup ruh halinize uygun şekilde iletişime geçmek çok önem arz eder. Sizlerde konuyla ilgili görüşmek için muayenehaneme gelebilir veya 0 (545) 938 12 34 numaralı iletişim numarasından benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Vajinismus Devlet Hastanelerinde Yapılır Mı?

Vajinismus devlet hastanesinde tedavi edilir mi? Evet edilebilir. Bu konuyu yakın zamanda tedavi için devlet hastanesine giden bir hastam üzerinde cevaplamak isterim. Gittiğinde gördüğü yoğunluktan dolayı psikolojik olarak rahatsız olduğunu belirtmiştir. Vajinismus tedavisinde hastaya yeterli zaman ayırmak çok önemlidir.

HASTA YORUMLARI
Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234