Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Genital, Vajina Beyazlatma

Genital, Vajina Beyazlatma

Genital, Vajina Beyazlatma Adana

Genital beyazlatma yada özel bölge beyazlatması, vajina kararmasından şikayetçi olan kadınlar tarafından sıka istenen bir durumdur.

Genital beyazlatma (vajina beyazlatma) nedir?

Vajina beyazlatma bikini bölgesi ve çevresindeki cildi beyazlatmak ve daha açık renkli olması amacıyla topikal kremler, kimyasal peelingler veya lazer tedavileri kullanmayı içeren bir prosedürdür.

En yaygın olarak vajinal beyazlatma olarak adlandırılsa da genital beyazlatma hiçbir şekilde vajinanın iç kanalını içermez.

Genital bölgenin kararması kadından kadına farklılık gösterir. Kadında, yaşa ve etnik faktörlere göre değişim gösterebilir. Labia majora(büyük dudak) ve labia minör(küçük dudak) ve vajina çevresini çevreleyen yapılar daha fazla pigmentli ve koyu olma eğilimindedir.

En çok özel bölge koyuluğundan yakınılan alanlar;

 1. Vajina dudakları(labia major, labia minor) kararması,
 2. Kasık bölgeleri(inguinal bölge) kararması,
 3. Anüs çevresi(perianus) kararması.

Genital bölge cildi genellikle diğer vücut bölgelerinden daha koyudur. Labia(dudak) ve genital bölge koyulaşması nedenleri arasında;

 • Yaş,
 • Hamilelik,
 • Hormon seviyesi değişiklikleri,
 • Ağda, jilet kullanımı,
 • Sık enfeksiyon geçirmek,
 • Kilo,
 • Polikistik over sendromu,
 • Cushing sendromu,
 • Akantoz,
 • Melanoz,
 • Spor aktiviteleri,
 • Dar ve sıkı giyinmek dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle artar.

Genital bölge koyuluğu birçok kadını rahatsız etmektedir. Birçok kadına sorulduğunda vajinal kararma kötü ve çekici olmayan görüntü oluşturmakta ve özgüveni etkilemektedir.

Vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Vajina beyazlatma veya diğer adıyla genital beyazlatma çok sık istenen kozmetik bir prosedürdür. Bu işlemde krem, peeling ve lazer vs.prosedürler kullanılarak genital aydınlama ve cilt renginin açılması amaçlanmaktadır.

Vajina Beyazlatıcı Krem

Genital bölge beyazlatıcı krem genellikle melanositlerin uyarılmasını önleyerek ve içerisinde birçok beyazlatıcı faktör olan kremlerdir. Vajina beyazlatıcı krem önerisi için iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Beyazlatıcı Lazer

Vajina beyazlatmada lazer uygulamasında kullanılmaktadır. Genellikle radyofrekans ve CO2 fraksiyone lazer kullanılmaktadır. Ücretleri işleme göre değişiklik göstermektedir.

Vajinal, Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

Genital beyazlatma fiyatları uygulanan işleme göre değişmektedir. Vajina beyazlatma kremi fiyat olarak en uygun olan tedavi şeklidir. Genellik bölgesel uygulama yoluyla kolaylık yapılan bir tedavidir. Evinizde kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Vajina beyazlatıcı krem detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Vajina beyazlatma lazer fiyatları diğer uygulamalara göre daha yüksektir. Ayrıca birkaç seans gereklidir.

HASTA YORUMLARI
GENİTAL, VAJİNA BEYAZLATMA SORULARI
 • C
  CİH***30.05.2023

  Vajinal beyazlatma hakkinda bilgi. Iple yuz şakak Kas germe hakkinda bilgi lutfen? Fiyati nedir? Yüz askısı kaplama diş uygulamasından önce mi yoksa sonra mı yapılmalıdır? Teşekkürler.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajinal beyazlatma işlemi mezoterapi kimyasal peeling ve lazer kombinasyonlarını içermekte olup cildinize en uygun seçenekleri geldiğinizde size öneriyoruz. Ücretleri etik nedenlerden ötürü bu platformdan verememekteyiz. İp askı işleminden önce diş tedavinizi öne almalısınız. İp askı ve medikal estetik işlemleri için medikal estetik kliniğimiz olan www.drdurdaneadanacioglu.com internet adresinden bilgi alabilirsiniz.

Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234