Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Ip Askı Ile Yüz Germe

İp Askı ile Yüz Germe

İp Askı ile Yüz Germe Adana

Adana da artık ip askı yüz germe yöntemi ile daha genç görünmek mümkün. Yüz ip askı yöntemi yüzün yaşlanmaya veya kilo vermeye bağlı sarkmış cildinin yeniden gerdirilmesi ve genç görünüm kazanması için yapılan işlemdir.

Ameliyatsız Yüz Germe İp Askı 

"Ameliyatsız Yüz Germe", son zamanlarda çok sayıda ünlü tarafından da tercih edilen popüler bir gençleşme prosedürüdür. Bir çok kadın ve erkek tarafından yaptırılan yeni trend ip askı tekniği, cildi kaldırmak, sıkılaştırmak, daha çekici ve daha genç görünmek için uygulanan oldukça etkili cerrahi olmayan bir tekniktir.

Yüz ip askı nedir?

İp askı yüz germe, basit anlatımıyla yüzün cilt altı bağ dokusuna yerleştirilen özel ipler sayesinde cildin daha gergin ve genç görünüm sağlanması işlemidir. Bağ dokusuna yerleştirilen bu özel ipler adeta yüzünüze iskelet gibi destek sağlar. Yüz germe ip askı da kullanılan bu özel ipler PDO COG(kılçıklı, şekilli) tipi iplerdir ve yüz hatlarını yeniden belirleme ve kollajen üretimini uyarma potansiyeline sahiptir.

İp askı işlemi, doğal kolajen sentezini teşvik ederek kollajen üretimini 6 ayda zirveye ulaştırır. Konulan iplerin etkinliği 2-3 yıl sürer. İşlem sonrası hemen değişim başlar ve yaklaşık 2 hafta içinde aynalar ile dost olursunuz. Alınan olumlu tatminkar sonuçlar ip askının yüz dokusu için çok önemli bir entegre destek yapısı olduğunu anlamamıza neden olur.

Yüzde ip uygulamaları eskiden örümcek ağı ile başlamıştır. Fakat yüzde istenilen germe yani lifting yapmadığından bu işlem artık çok popüler değildir. Bunun nedeni örümcek ağında kullanılan iplerin kılçıklarının olmaması ve sadece düz tip iplerle yapılıyor olmasındandır. Kılçıksız olan düz ipler günümüzde artık genelde ince kırışıklar için kullanılmaktadır.

Neden ip askı?

 • Ciltteki sarkmaları ortadan kaldırır,
 • Daha keskin kenarlı bir çene kontoru kazanmnızı sağlar. (keskin hatlı jawline),
 • Cildinizin kollajen sentezini arttırır,
 • Cildinizin daha gergin ve parlak görünmesini sağlar.

Yüzünüz için tedavi alanları özellikle yanakları, nazolabiyal çukur, jawline (çene çizgisini) marionette çizgilerini (gülme çizgileri) içerecektir. İp askıda kullanılan ipler kılçıklıdır. Markalara göre kılçıkların yapısı değişir. Bu kılçıklar yüzün cilt altında bulunan SMAS adı verilen bağ dokusu ile tutucu ligamentlere takılarak gerdirilir ve cildinize adeta bir iskelet gibi alttan destek vererek cildinizi gerer. Bir çok ip tipi yüz germe işleminde kullanılsa da özellikle PDO yapıda ipler en sık kullanılan iplerdir.

Kılçıklı ipler yüz cildinizi anında kaldırıp sıkılaştırarak çehrenizi iyileştirir. İşlem sonrası ve devam eden birkaç hafta içinde, ciltte gençleşme bir cilt hacim artışı izlenir. Bunun nedeni cilt altına yerleştirilen ipin kollajen sentezini arttırmasıdır. kazandırmak için yeni kollajen üretimini de teşvik edecekler.

PDO iplikleri, tek başına bir prosedür olarak veya diğer tedavilerle kombinasyon halinde kullanılabilir. Dolgu maddeleriyle(Hyaluronik Asit) ve askı ipleri olan Polydioxonone (PDO) arasında bilinen bir etkileşim yoktur. Yani dolgu yüz askınıza zarar vermez. Genellikle dolgular ip askısından 3 hafta sonra yapılır. Bunun nedeni 3 hafta sonunda yüzünüz tam şekillenmiş olacağındandır. Yüzünüzün son haline göre dolgu yaptırmak en doğru olanıdır. Örneğin ip askısından önce ışık dolgusu yaptırmak isteyen bir kişi ip askıdan sonra yaptırmak istemeyebilir. Çünkü ip askısı göz altını da bir miktar germektedir. Özellikle siyah göz halkaları ip askısından sonra kaybolabilmektedir. Ayrıca PRP uygulamasıda ip askı ile aynı seans uygulanabilir. PRP uygulaması iplerin uyardığı kollajen sentezini artışını kuvvetlendirir.

İp askı ile neler düzelir?

 • Yüzdeki çizgiler ve kırışıklıklar,
 • Dudaklar ve ağız çevresindeki kırşıklıklar (marionette çizgileri),
 • Çene veya yanaklarda sarkma(Jawline),
 • Nazolabial kıvrımlar (gülümseme çizgileri).

İp Askısının Kullanım Alanları

 • Çene konturu düzeltilmesi,
 • Ağız kenarındaki cilt çöküklerinin düzeltilmesi,
 • Gülme çizgileri olan nazolabiyal kırışık yani burun kenarı çöküklerinin düzeltilmesi,
 • Alın ve kaş kaldırma,
 • Burun ucu kaldırma.

İp askısı nasıl yapılır? Askılama yöntemi nedir?

İp askı yöntemi lokal anestezi ile yapılan ve son derece konforlu ve güvenli bir işlemdir. Özellikle tecrübeli ellerde inanılmaz sonuçlar elde edilir. İşlem lokal anestezi ile uygun kanüller vasıtasıyla kulak komşuluğundan cilt altına girilip kanülün içindeki ipi cilt altına yerleştirilerek yapılır. Bu ipler cilt altı bağ dokularına tutunur ve ip çekildiğinde yüz gergin hale getirilir.

Herhangi bir dikiş işlemi yoktur. Kanüllerin giriş delikleri nokta kadardır ve saç çizgisinde olduğundan görülmez ve kendiliğinden kapanır.

İp askı kaç günde iyileşir?

İp askının iyileşme süresi diye bir şey yoktur. İşlem sonrası günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz. Yüzdeki tam gerginlik 3 hafta sonra oluşur. İşlem sonrası hemen değişimi görürsünüz.

İple yüz germe ne kadar kalıcıdır?

İple yüz askı germe işlemi ipin kalitesi ve yapanın tecrübesine göre ortalama 2 ila 3 yıl arasında kalıcılığını korur.

İp askı yöntemi ile Yüz Germe Fiyatları

Adana da yüz ip askı fiyatı ne kadardır? Mersin yüz ip askı fiyatları ya da Hatay Antakya ip askı fiyatları şeklinde soruları almaktayız. Yüze ip askı fiyatları merkezlere göre ve yüze konulan ip sayısına ve markasına göre ayrıca beraberinde dolgu, botoks, gençlik iksiri veya PRP uygulamalarının yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak 4-6 bin tl aralığında değişmektedir. Kullanılan ipler yurtdışı menşelidir bu nedenle döviz kurlarından etkilenmektedir. Yüz askısında kullanılan İpler özel sağlam hammaddelerin uygun kalıplara konularak nanoteknoloji ile işlenmesiyle üretilmektedir. 

Fransız ip askı nedir?

Fransız ip askıda ipler diğer ip askılarda olduğu gibi yerleştirilir fakat kullanılan ip silikon iplerdir. Bu nedenle silikon iplerle yapılan askılara Fransız askıları denir.

Yüze İp Askı Yaptıranlar

Yüze ip askı yaptıranların yorumları büyük çoğunlukla olumlu ve yüz güldürücüdür. Yaptıranların çoğu nerdeyse on yaş gençleştiklerini söylemekteler. Yine aynalarla barıştıklarını söylemekteler.

İp Askı Yüz Germe Öncesi Sonrası

İp askı yaptıranların önce sonralarını muayenehanemize gelerek görebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İp Askı Öncesi Sonrası

İp askı öncesi sonrası beklentilerinizle doğru orantılıdır. İşlem sonrası cildinizdeki gerilmeyi ve incelmeyi farkedeceksiniz.

HASTA YORUMLARI
İP ASKI İLE YÜZ GERME SORULARI
 • N
  NİH***31.08.2021

  Merhaba hocam daha önce 2 arkadaşım size ip askı yaptırmış gördüm çok gençleşmişler elinize sağlık. Ben sadece badem göz istiyorum ip askı ile mümkün mü?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, evet mümkün.Badem göz, kaş kaldırma işlemleri de ip askı ile yapılmaktadır.

 • D
  DER***11.03.2021

  Hocam merhaba 3 ay önce ip askı için gelmiştim, çok memnun kaldım bir arkadaşımda yaptırmak istiyor. Randevu almak istiyorum. Bu arada beraberinde botoks yaptırabilir mi?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, randevu için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçiniz. Botoks ve dolgu uygulamalarının ip askı ile aynı anda yapılması önerilmez. İp askı yapıldıktan 3 hafta sonra botoks veya dolgu uygulamaları yapılabilir.

Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234