Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma Adana

Vajinal Daraltma operasyonuna diğer bir tabirle evlilik kurtaran operasyon diyebiliriz. Neden mi? Çünkü, eşinizin sizin vajinal genişlemenizden şikayet etmesi demek cinsel yaşamın artık onun için anlamsızlaşmaya başladığının işaretidir. Bu durumdan kaynaklanan tatminsizlik ve mutsuzluk duygusu size çok farklı sorunlar şeklinde yansıyabilir.

Örneğin bu mutsuzluğu aranızdaki başka bir nedenden dolayı çıkan bir tartışmada size verdiği tepkinin şiddeti cinsel yaşamındaki mutsuzluğuyla birleşip tepkinin daha da artmasına neden olabilir. Çünkü zaten hali hazırda olan cinsel mutsuzluğu vardır.

Vajinal Genişleme: Vajinal genişleme yaşayan bir kadın kavrama yeteneğini kaybeder. Dolayısıyla vajinadaki basınç hissi ve sürtünmeye bağlı "G Noktasındaki" zevk etkisi son derece azalır. Bu durum cinsel tatmini bitirir. Ayrıca ilişki sırasında dışarı sesli bir şekilde hava kaçması yine vajinal genişlik belirtilerindendir ve bu durum erkek açısından son derece rahatsız edicidir. Görüldüğü üzere vajinal genişleme bir çok soruna neden olmaktadır. Vajina Daraltma Adana ile bu durumdan kurtulup eski mutlu günlerinize dönebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı sanıldığı gibi zor bir ameliyat değildir. Eğer doktorunuz bu ameliyat konusunda çok tecrübeli ise hiç korkmanız gereken bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatın da hasar görmüş vajinal dokular tamir edilir ve darlığı istediğiniz darlık miktarına göre ayarlanır. Genellikle anestezi verilerek yapılır. Ortalama 30-45 dk aradı sürer. Genellikle hastanede kalmaya gerek yoktur. Yani aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Yorgun yada yırtılmış vajina iç zarının sağlamlaştırılması Vajina Daraltma Ameliyatı Adana ilinde ki kliniğimizde mümkündür.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazer son yıllarda çeşitli sektörlerde kullanılmaya başlandığı gibi tıp alanında da kullanıma girmiştir. Çalışma prensibi Lazer cihazı yoluyla gönderilen belli frekanstaki lazer dalgalarıyla istenilen bölgede ısı artışı yaparak kollojen üretimini uyarmaktır. Kollojeni bağ dokularımızdaki iplere benzetebiliriz yani ip sayısını arttırarak daha sıkılaştırmak prensibine dayanır. Fakat tecrübelerimizden görüyoruz ki ne yazık ki istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Çünkü etkisi 6 ay -1 yıl gibi sürmektedir ayrıca çok geniş vajinalar de daraltmaya etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla maddi olarak sizi yoracaktır çünkü cerrahi gibi kalıcı daraltma yapamamaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatları özel bir ameliyattır ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Her hekim farklı fiyatlar verebilir genelde ortalama bir fiyat vardır. İntetnette fiyat vermek yasak ve uygunsuz olduğundan Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı konusunda gönül rahatlığıyla merkezimi arayıp detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Tecrübeli ellerde yapılan Vajina Daraltma Ameliyatı yüzde yüz başarılı sonuç verir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız işe gitmenize engel bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gerekenler şunlardır; 45 gün boyunca ilişkiye girmemelisiniz, duşlarınızı bir ay boyunca ayakta almalısınız, verilen reçeteyi düzenli kullanmalısınız, ameliyattan bir hafta ve üç hafta sonra kontrole gelmelisiniz.

Vajina Daraltma Kremi Var mı?

Vajina dokusu krem benzeri ilaçlarla daralmaz yani böyle bir ilaç yoktur. Bunun nedeni vajina hasar görmüş dokusunun ilaçlara yanıt vermemesindendir. Ayrıca genişlemiş dokunun krem gibi ilaçlarla daraldığını farz etsek dahi ilacın etkisi geçtiğinde darlıkta gideceğinden devamlı ilaç alıp kullanmak pratik olmazdı ve maddi kayıbınız çok olurdu.

Vajina Daraltma Egzersizleri İşe Yarar mı?

Bazı özel vajina egzersizleri sayesinde vajinal kaslar güçlendirilerek vajinal daralma sağlamak bir miktar mümkün olsada bu egzersizler yetersiz kalır ayrıca pratik değildir ve haftalarca egzersiz yapmak zorunda kalırsınoz. Egzersizler sadece vajinanın giriş kısmının daralmasına yardımcı olur çünkü pelvik taban kasları vajina sadece ilk üçte birlik kısmına etki eder. Etkisi zayıftır. Ayrıca eğer vajina iç zarı hasarlıysa özellikle gebelik geçirenlerde ve doğumlar yapanlarda görülür bu egzersizin faydasını görmezsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Vajinal genişliğe bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30-45 dk arası sürer.

Vajina daraltma ameliyatında ağrım olur mu?

Operasyon sırasında genel yada belden aşağı anestezi uygulanır. Hiçbir acı hissetmezsiniz.

İyileşme süresi ne kadardır?

Ortalama üç haftadır ancak günlük yaşamınızı etkilemez yada çalışıyorsanız operasyon ertesi yine işinize gidebilirsiniz.

Vajinal gençleştirme

Vajinanın belirli bölgelerine PRP adı verilen kendi kanınızdan alınan besleyici sıvının enjekte edilmesidir.

G noktası nedir?

"G Noktası" vajinanın ön yüzünde bulunan kadının ilişki sırasında tatmin olurken en yoğun hissettiği alandır. Yaklaşık olarak vajina girişine 5 cm uzaklıktadır.

G noktası uygulaması nedir?

Her kadının "G Noktası" farklıdır.Öncelikle kadının "G Noktası" bulunur ve dolgu uygulamasıyla "G Noktası" belirginleştirilir. Böylelikle daha kaliteli ve zevkli bir yaşamınız olur. Ağrısız bir uygulamadır. Memnuniyet yüzdesi çok yüksek bir uygulamadır.

Vajinal daraltmayla birlikte "G Noktası" uygulaması yapılır mı?

Evet uygulanabilir.

HASTA YORUMLARI
 • A
  ANG***21.09.2019

  Vajina daraltma üçreti hakkında fiyat ögrenebilirmiyim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba operasyon ve ücret için bizi arayarak yada görüşmeye gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • H
  HAT***15.09.2019

  Merhabalar kısa süre sonra evlilik planlıyorum öncelikle vajina daraltma işlemi anlaşılır mı kalıcı bir işlem mi ve son olarak fiyat aralığı nedir daraltma yapıldıktan maksimum ne kadar sonra dikme işlemi yapılıyor?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajina daraltma operasyonu son derece doğala uygun olarak yapılan bir işlem olduğundan anlaşılmaz kalıcıdır.Fiyat aralığı konusunu bizi çekinmeden arayarak yada görüşmeye gelerek öğrenebilirsiniz.

 • M
  MER***22.08.2019

  Merhaba ben Merve 29 yaşındayım 1 yaşında Bi kızım var vajina genişlemesi problemi yaşıyorum cinsel ilişki sırasında zevk almıyorum birleşme sırasında hava dolması yaşıyorum bunun ya ısıra iç dudak kısmında estetik müdehale istiyorum bu iki operasyon aynı anda gerçekleşebiliyor mu ve maliyetleri ne kadardır mail yoluyla bilgi almak istiyorum ilginiz için şimdiden teşekkürler

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba hamilelik ve özellikle normal doğum sonrası vajinal genişleme problemleri sık karşılaştığımız problemlerdendir.Vajinal genişlemeye bağlı olarak vajinal kavrama yeteneğinizi kaybedeceğinizden cinsel ilişkide zevk alamama sorunu ortaya çıkar.Ayrıca genişlemeye bağlı olarak ilişki sırasında ve oturup kalkarken sesli bir hava çıkışı olur.Labia minor adı verilen küçük dudakların estetik olarak hoş görünmemesi cinsel partnerinizi ve sizi rahatsız eder.Dudakların küçültülüp estetik hale getirilmesi ve vajina daraltma operasyonu birlikte aynı seansta yapılabilir.İyileştikten sonra çok mutlu bir cinsel yaşantınız olacaktır.

 • L
  LEY***09.08.2019

  vajina daraltma

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Meraba vajina daraltma hakkında detaylı bilgi ve tüm sorularınız için iletişim numaralarımızı gönül rahatlığıyla arayabilir yada kliniğimize gelerek yüz yüze detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • D
  DEN***29.07.2019

  Vajina daralmasi hakkinda bilgi almak istiyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Meraba Vajinal daraltma yaklaşık yarım saat süren güvenli bir operasyondur işlem sonrası ortalama 3 haftada iyileşir.Darlık isteğinize göre ayarlanır.Lazerin vajinayı daraltma etkisi kısa sürer yaklaşık 6 ay oysa biz cerrahi daraltma yapmaktayız uzun yıllar kalıcıdır.Anestezi altında uygulanır.Ücret konusunu iletişim numaramızdan öğrenebilirsiniz

SORU SOR
Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340533 683 3334