Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma Adana

Vajinal Daraltma operasyonuna diğer bir tabirle evlilik kurtaran operasyon diyebiliriz. Neden mi? Çünkü, eşinizin sizin vajinal genişlemenizden şikayet etmesi demek cinsel yaşamın artık onun için anlamsızlaşmaya başladığının işaretidir. Bu durumdan kaynaklanan tatminsizlik ve mutsuzluk duygusu size çok farklı sorunlar şeklinde yansıyabilir.

Örneğin bu mutsuzluğu aranızdaki başka bir nedenden dolayı çıkan bir tartışmada size verdiği tepkinin şiddeti cinsel yaşamındaki mutsuzluğuyla birleşip tepkinin daha da artmasına neden olabilir. Çünkü zaten hali hazırda olan cinsel mutsuzluğu vardır.

Vajinal Genişleme: Vajinal genişleme yaşayan bir kadın kavrama yeteneğini kaybeder. Dolayısıyla vajinadaki basınç hissi ve sürtünmeye bağlı "G Noktasındaki" zevk etkisi son derece azalır. Bu durum cinsel tatmini bitirir. Ayrıca ilişki sırasında dışarı sesli bir şekilde hava kaçması yine vajinal genişlik belirtilerindendir ve bu durum erkek açısından son derece rahatsız edicidir. Görüldüğü üzere vajinal genişleme bir çok soruna neden olmaktadır. Vajina Daraltma Adana ile bu durumdan kurtulup eski mutlu günlerinize dönebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı sanıldığı gibi zor bir ameliyat değildir. Eğer doktorunuz bu ameliyat konusunda çok tecrübeli ise hiç korkmanız gereken bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatın da hasar görmüş vajinal dokular tamir edilir ve darlığı istediğiniz darlık miktarına göre ayarlanır. Genellikle anestezi verilerek yapılır. Ortalama 30-45 dk aradı sürer. Genellikle hastanede kalmaya gerek yoktur. Yani aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Yorgun yada yırtılmış vajina iç zarının sağlamlaştırılması Vajina Daraltma Ameliyatı Adana ilinde ki kliniğimizde mümkündür.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazer son yıllarda çeşitli sektörlerde kullanılmaya başlandığı gibi tıp alanında da kullanıma girmiştir. Çalışma prensibi Lazer cihazı yoluyla gönderilen belli frekanstaki lazer dalgalarıyla istenilen bölgede ısı artışı yaparak kollojen üretimini uyarmaktır. Kollojeni bağ dokularımızdaki iplere benzetebiliriz yani ip sayısını arttırarak daha sıkılaştırmak prensibine dayanır. Fakat tecrübelerimizden görüyoruz ki ne yazık ki istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Çünkü etkisi 6 ay -1 yıl gibi sürmektedir ayrıca çok geniş vajinalar de daraltmaya etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla maddi olarak sizi yoracaktır çünkü cerrahi gibi kalıcı daraltma yapamamaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatları özel bir ameliyattır ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Her hekim farklı fiyatlar verebilir genelde ortalama bir fiyat vardır. İntetnette fiyat vermek yasak ve uygunsuz olduğundan Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı konusunda gönül rahatlığıyla merkezimi arayıp detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Tecrübeli ellerde yapılan Vajina Daraltma Ameliyatı yüzde yüz başarılı sonuç verir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız işe gitmenize engel bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gerekenler şunlardır; 45 gün boyunca ilişkiye girmemelisiniz, duşlarınızı bir ay boyunca ayakta almalısınız, verilen reçeteyi düzenli kullanmalısınız, ameliyattan bir hafta ve üç hafta sonra kontrole gelmelisiniz.

Vajina Daraltma Kremi Var mı?

Vajina dokusu krem benzeri ilaçlarla daralmaz yani böyle bir ilaç yoktur. Bunun nedeni vajina hasar görmüş dokusunun ilaçlara yanıt vermemesindendir. Ayrıca genişlemiş dokunun krem gibi ilaçlarla daraldığını farz etsek dahi ilacın etkisi geçtiğinde darlıkta gideceğinden devamlı ilaç alıp kullanmak pratik olmazdı ve maddi kayıbınız çok olurdu.

vajina daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Egzersizleri İşe Yarar mı?

Bazı özel vajina egzersizleri sayesinde vajinal kaslar güçlendirilerek vajinal daralma sağlamak bir miktar mümkün olsada bu egzersizler yetersiz kalır ayrıca pratik değildir ve haftalarca egzersiz yapmak zorunda kalırsınoz.

Egzersizler sadece vajinanın giriş kısmının daralmasına yardımcı olur çünkü pelvik taban kasları vajina sadece ilk üçte birlik kısmına etki eder. Etkisi zayıftır. Ayrıca eğer vajina iç zarı hasarlıysa özellikle gebelik geçirenlerde ve doğumlar yapanlarda görülür bu egzersizin faydasını görmezsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Vajinal genişliğe bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30-45 dk arası sürer.

Vajina daraltma ameliyatında ağrım olur mu?

Operasyon sırasında genel yada belden aşağı anestezi uygulanır. Hiçbir acı hissetmezsiniz.

İyileşme süresi ne kadardır?

Ortalama üç haftadır ancak günlük yaşamınızı etkilemez yada çalışıyorsanız operasyon ertesi yine işinize gidebilirsiniz.

Vajinal gençleştirme

Vajinanın belirli bölgelerine Plateletten Zengin Plazma adı verilen kendi kanınızdan alınan besleyici sıvının enjekte edilmesidir.

G noktası nedir?

"G Noktası" vajinanın ön yüzünde bulunan kadının ilişki sırasında tatmin olurken en yoğun hissettiği alandır. Yaklaşık olarak vajina girişine 5 cm uzaklıktadır.

G noktası uygulaması nedir?

Her kadının "G Noktası" farklıdır.Öncelikle kadının "G Noktası" bulunur ve dolgu uygulamasıyla "G Noktası" belirginleştirilir. Böylelikle daha kaliteli ve zevkli bir yaşamınız olur. Ağrısız bir uygulamadır. Memnuniyet yüzdesi çok yüksek bir uygulamadır.

Vajinal daraltmayla birlikte "G Noktası" uygulaması yapılır mı?

Evet uygulanabilir.

VAJİNA DARALTMA YORUMLARI
VAJİNA DARALTMA SORULARI
 • U
  UFU***21.05.2020

  Vajina daraltma ücreti ne kadar dir birde göğüs te sarkmalar mevcut kabaca fiyat alabilir miyim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba ücret bilgisini etik olarak buradan veremiyoruz dilerseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz

 • D
  DEN***12.03.2020

  Vajina daraltmasi icin muayne olmak istiyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Tabi muayene olmak için iletişim numaralarımızdan randevu almanız yeterli, gizliliğiniz korunacaktır.

 • Z
  ZUH***02.03.2020

  İyi günler Benim üç çocuğum var Doğumlarım normal doğumdu Vajinal genişlemem var Bir de ilişki sırasın da aşırı ıslanıyorum Ben vajina daraltma istiyorum Fiyatı ne kadar Bir de şehir dışından geleceğim ameliyattan sonra kaç kez kontrole gelmem gerekiyor Mail yoluyla Bilgi verirseniz çok sevinirim Çok teşekkür ediyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba operasyon olduğunuz gün evinize dönebilirsiniz.Kontrole 2 yada 3 kez geliyorsunuz.Vajina daraltmada hem istediğiniz kadar daraltılır hemde doğumdan kalma izleriniz varsa estetik olarak düzeltilir.Tüm şikayetleriniz kaybolur.İşlem ücretini etik kurallar gereği buradan veremiyoruz.Dilerseniz iletişim numaralarımızdan ücreti öğrenebilirsiniz.

 • M
  MEL***12.02.2020

  Vajina genişlemesi problemi yaşıyorum cinsel ilişki sırasında zevk almıyorum iç dudak kısmındaki sarkmada hiç estetik durmuyor bu arada 2 doğum yaptım 2 doğumumda sezeryanla oldu ama narkoz durumu çok korkutuyor gözümü iki operasyon aynı anda gerçekleşebiliyor mu ve maliyetleri ne kadardır mail yoluyla bilgi almak istiyorum ilginiz için şimdiden teşekkürler

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajina daraltma ve labioplasti ihtiyacınız var Fiyat bilgisini bu platformda veremiyoruz fakat iletişim numaramızdan detaylı bilgi alabilirsiniz

 • F
  FİL***07.01.2020

  Idrar kacirma ve vajina daraltma ayni anda yapiliyormu ve ucretini ogrenebilirmiyim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Evet yapılabiliyor.Ücret konusunu ve detaylı bilgi için bizi arayarak veya kliniğimize gelerek ücretsiz bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 • K
  KİL***10.12.2019

  Merhaba rahim agzinda yara var yakilcak ayni zamanda vajina daraltma islemi de yapilabilir mi? Es zamanli olmuyorsa arada ne kadar zamn gecmesi gerekio

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba her iki aynı seansta yapılabilse de önerimiz öncelikle rahim ağzından smear tahlili alınması ve yara yakılması ardından vajina daraltma operasyonu yapılmasıdır.

 • T
  TUM***10.12.2019

  Rahim agzi yara yakma islemi ve vajina daraltma islemi ayni anda yapilabilir mi? Ayni seansta yapilamiosa aradan ne kadar zamn gecmesi gerekio. Ilk once hangisi yapilmali?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  ilk önce yara yakma 15 gün sonra ise vajina daraltma ameliyatı en uygundur.

 • A
  AY***10.12.2019

  Vajina daraltma fiyatı nedir

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajina daraltma ameliyatının detaylarını ve fiyatını bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

 • E
  EMİ***03.11.2019

  Merhaba iyi günler. Vajina daraltma icin fiyat almam mümkün mü. Yada ortalama bir fiyat söylemeniz mümkün mü.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajina daraltma işlemi fiyat ve detaylı bilgi için gönül rahatlığıyla iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • I
  IRM***20.10.2019

  Bakire değilim daraltma ve kızlık zarı ameliyatı olmak istiyorum fiyat ne kadar

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemini yaparken daraltma ameliyatını da ücretsiz olarak beraber yapıyorum ücret konusu için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

SORU SOR
Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234