Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma Adana

Vajinal Daraltma operasyonuna diğer bir tabirle evlilik kurtaran operasyon diyebiliriz. Neden mi? Çünkü, eşinizin sizin vajinal genişlemenizden şikayet etmesi demek cinsel yaşamın artık onun için anlamsızlaşmaya başladığının işaretidir. Bu durumdan kaynaklanan tatminsizlik ve mutsuzluk duygusu size çok farklı sorunlar şeklinde yansıyabilir.

Örneğin bu mutsuzluğu aranızdaki başka bir nedenden dolayı çıkan bir tartışmada size verdiği tepkinin şiddeti cinsel yaşamındaki mutsuzluğuyla birleşip tepkinin daha da artmasına neden olabilir. Çünkü zaten hali hazırda olan cinsel mutsuzluğu vardır.

Vajinal Genişleme: Vajinal genişleme yaşayan bir kadın kavrama yeteneğini kaybeder. Dolayısıyla vajinadaki basınç hissi ve sürtünmeye bağlı "G Noktasındaki" zevk etkisi son derece azalır. Bu durum cinsel tatmini bitirir. Ayrıca ilişki sırasında dışarı sesli bir şekilde hava kaçması yine vajinal genişlik belirtilerindendir ve bu durum erkek açısından son derece rahatsız edicidir. Görüldüğü üzere vajinal genişleme bir çok soruna neden olmaktadır. Vajina Daraltma Adana ile bu durumdan kurtulup eski mutlu günlerinize dönebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı sanıldığı gibi zor bir ameliyat değildir. Eğer doktorunuz bu ameliyat konusunda çok tecrübeli ise hiç korkmanız gereken bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatın da hasar görmüş vajinal dokular tamir edilir ve darlığı istediğiniz darlık miktarına göre ayarlanır. Genellikle anestezi verilerek yapılır. Ortalama 30-45 dk aradı sürer. Genellikle hastanede kalmaya gerek yoktur. Yani aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Yorgun yada yırtılmış vajina iç zarının sağlamlaştırılması Vajina Daraltma Ameliyatı Adana ilinde ki muayenehanemizde mümkündür.

Lazerle Vajina Daraltma Yapılır mı?

Lazer son yıllarda çeşitli sektörlerde kullanılmaya başlandığı gibi tıp alanında da kullanıma girmiştir. Çalışma prensibi Lazer cihazı yoluyla gönderilen belli frekanstaki lazer dalgalarıyla istenilen bölgede ısı artışı yaparak kollojen üretimini uyarmaktır. Kollojeni bağ dokularımızdaki iplere benzetebiliriz yani ip sayısını arttırarak daha sıkılaştırmak prensibine dayanır.

Fakat tecrübelerimizden görüyoruz ki ne yazık ki istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Çünkü etkisi 6 ay -1 yıl gibi sürmektedir ayrıca çok geniş vajinalar de daraltmaya etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla maddi olarak sizi yoracaktır çünkü cerrahi gibi kalıcı daraltma yapamamaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatları özel bir ameliyattır ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Her hekim farklı fiyatlar verebilir genelde ortalama bir fiyat vardır. İntetnette fiyat vermek yasak ve uygunsuz olduğundan Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı konusunda gönül rahatlığıyla merkezimi arayıp detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Tecrübeli ellerde yapılan Vajina Daraltma Ameliyatı yüzde yüz başarılı sonuç verir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Vajina daraltma ameliyatı sonrası günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız işe gitmenize engel bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gerekenler şunlardır; 45 gün boyunca ilişkiye girmemelisiniz, duşlarınızı bir ay boyunca ayakta almalısınız, verilen reçeteyi düzenli kullanmalısınız, ameliyattan bir hafta ve üç hafta sonra kontrole gelmelisiniz.

Vajina Daraltma Kremi Var mı?

Vajina dokusu krem benzeri ilaçlarla daralmaz yani böyle bir ilaç yoktur. Bunun nedeni vajina hasar görmüş dokusunun ilaçlara yanıt vermemesindendir. Ayrıca genişlemiş dokunun krem gibi ilaçlarla daraldığını farz etsek dahi ilacın etkisi geçtiğinde darlıkta gideceğinden devamlı ilaç alıp kullanmak pratik olmazdı ve maddi kayıbınız çok olurdu.

vajina daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Egzersizleri İşe Yarar mı?

Bazı özel vajina egzersizleri sayesinde vajinal kaslar güçlendirilerek vajinal daralma sağlamak bir miktar mümkün olsada bu egzersizler yetersiz kalır ayrıca pratik değildir ve haftalarca egzersiz yapmak zorunda kalırsınoz.

Egzersizler sadece vajinanın giriş kısmının daralmasına yardımcı olur çünkü pelvik taban kasları vajina sadece ilk üçte birlik kısmına etki eder. Etkisi zayıftır. Ayrıca eğer vajina iç zarı hasarlıysa özellikle gebelik geçirenlerde ve doğumlar yapanlarda görülür bu egzersizin faydasını görmezsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Vajinal genişliğe bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30-45 dk arası sürer.

Vajina daraltma ameliyatında ağrım olur mu?

Operasyon sırasında genel yada belden aşağı anestezi uygulanır. Hiçbir acı hissetmezsiniz.

İyileşme süresi ne kadardır?

Ortalama üç haftadır ancak günlük yaşamınızı etkilemez yada çalışıyorsanız operasyon ertesi yine işinize gidebilirsiniz.

Vajinal gençleştirme

Vajinanın belirli bölgelerine Plateletten Zengin Plazma adı verilen kendi kanınızdan alınan besleyici sıvının enjekte edilmesidir.

G noktası nedir?

"G Noktası" vajinanın ön yüzünde bulunan kadının ilişki sırasında tatmin olurken en yoğun hissettiği alandır. Yaklaşık olarak vajina girişine 5 cm uzaklıktadır.

G noktası uygulaması nedir?

Her kadının "G Noktası" farklıdır.Öncelikle kadının "G Noktası" bulunur ve dolgu uygulamasıyla "G Noktası" belirginleştirilir. Böylelikle daha kaliteli ve zevkli bir yaşamınız olur. Ağrısız bir uygulamadır. Memnuniyet yüzdesi çok yüksek bir uygulamadır.

Vajinal daraltmayla birlikte "G Noktası" uygulaması yapılır mı?

Evet uygulanabilir.

VAJİNA DARALTMA YORUMLARI
VAJİNA DARALTMA SORULARI
 • A
  AYS***31.08.2021

  Hocam daha önce iki arkadaşım size vajina daraltma operasyonu yaptırmışlar çok memnun kalmışlar. Ben lazerle daraltma yaptırdım hiç bir sonuç alamadım. Lazer tedavisi sonrası vajina daraltma yapılabilir mi? Yapılabilirse sizden randevu alabilir miyim?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, lazerle vajina daraltma geniş vajinalarda yeterli daraltma yapamamaktadır. Lazer tedavisi sonrası vajina daraltma ameliyatı olabilirsiniz. Hiç bir sakınca yoktur. Randevu için lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşınız.

 • H
  HAM***29.06.2021

  Vajina daraltma Ameliyatı ücret bilgisi alabilir miyim. riski var mı

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Vajina daraltma ameliyatı son derece güvenli ve yüz güldüren sonuçlar alınan bir ameliyattır. Aynı seansta isteğe bağlı olarak Labioplasti ve vajina dudak yağ dolgusu da yapılabilir. vajina gençleştirici etkileri olan enjeksiyonlardır. Kliniğimizde sıkça uygulamaktayız. Ücret ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçiniz.

 • E
  ESR***19.05.2021

  Rahim küçültme ve vajina daraltma amelyatıyla birlikte vajinal estetik yaptırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçiniz.

 • Ç
  ÇİĞ***07.05.2021

  Ücret bilgisi almak istiyorum mersinde oturuyorum yardımcı olabilirmisiniz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba, vajina daraltma, labioplasti, dış dudak germe ve dolgusu, klitoris estetiği gibi genital estetik operasyonu ücretleri muayene sonrası belirlenebilmektedir. Gerekli estetik görünüm için yapılacak işlem sayısına göre ücret belirlenmektedir. Ücret bilgisi bu platformda verilememektedir. İletişim numaramızdan bize ulaşarak detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 • A
  AYS***04.02.2021

  Merhaba Fatih hocam.Sizi arkadaşım önerdi.5 yıl önce size vajina daraltma operasyonu olmuş çok memnunlarmış.Ben daha önce 2 defa lazerle vajina daraltması yaptırdım hiç istediğim sonuçları alamadım. Hiç memnun değilim. Siz kalıcı daraltma yapıyormuşsunuz birde gerçekten sıkı oluyormuş. Ameliyat hakkında bilgi almak istiyorum.Ücreti ne kadar?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba ameliyatla yapılan vajinal daraltmanın verdiği memnuniyeti lazer dahil hiç bir cihaz veremez ayrıca çok kısa zamanda eski haline geri döner. Ameliyatla yapılan vajina daraltmada ise hasar görmüş dokular çıkarılıp gevşemiş doku ve kaslar sıkılaştırılır böylelikle mükemmel sonuçlar elde edilir. Özellikle bu konuda özelleşmiş tecrübeli kadın doğum uzmanınca yapılan tam boy vajina daraltma operasyonunun sonuçları çok tatminkardır. Lütfen operasyon hakkında ücret ve detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bize ulaşınız. Dilerseniz kliniğimize gelerek yüz yüze de bilgi alabilirsiniz.

 • M
  MER***28.11.2020

  Vajinamın görüntüsünden çok rahatsızım ve kararma var. Sarkma oldu ve bu da benim özgüvenimi düşürmek için yeterli. Bunun için hangi ameliyat olmalı ve fiyat bilgisi alabilir miyim?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba sarkma için labioplasti operasyonu olmanız gerekmektedir.Operasyon sonrası daha genç ve dolgun görünüm ile yeniden özgüveninizi kazanacaksınız. Ücret,öncesi sonrası fotolarını görmek ve detaylı bilgi için mümkünse yüz yüze görüşmeye geliniz.Yada telefonla bize ulaşınız.

 • S
  SHR***20.10.2020

  Ben 53 yaşında bir bayanım bundan 8 yıl önce doğum yirtigindan vajinal daraltma amaliyatı oldum ve memnun kalmadım cinsel ilişkide acılarım çok şidetli oluyor bunun bir çaresi varmıdır

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba daha önce başka bir yerde yapılan operasyonunuzu incelemek ve düzeltebilmek için muayeneye gelmeniz gerekmektedir. Gerekli müdahaleden sonra şikayetleriniz düzelir.

 • G
  GİR***19.10.2020

  Hocam mrb vajinamin görüntüsünden memnun degilim dudaklar büyük duruyor, iliskiden son 6 aydir bosalma anlaminda zevk almıyorum, bosalamiyorum, boyle olunca agresiflesiyirum. vajina dudaklarinjn alinip, vajinamin 6 ay oncesindeki gibi rahatlikla bosalacgjm hala gelmesini istiyorum.Fiyat hakkında bilgi alip ona gore muayeneye gelmeyi düşünüyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba vajina genişlemesi olduğunda ilişkiden zevk alamama ve hissizlik sorunu olur yaşadığınız sorun tam anlamıyla vajina genişlemesine bağlı olmaktadır. Vajina dış görünüm düzeltilmesi için Labioplasti operasyonu gerekmektedir. Bu iki operasyon aynı seansta başarıyla gerçekleşmektedir. Muayene ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçin. Etik kurallar gereği fiyat bilgisini bu platformdan veremiyoruz.

 • A
  ALİ***29.09.2020

  Eşim üç defa normal doğum yaptı vajinasının genişlediği için ameliyat düşünüyoruz fiyat konusu hakkında bilgi almak istiyoruz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba bu platformdan etik nedenlerden ötürü fiyatveremiyoruz.Vajina daraltma operasyonu fiyat ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşınız.Tüm görüşmeler gizlilik içinde gerçekleşmektedir.

 • M
  MEH***29.09.2020

  Merhaba Fatih hocam vajinada sarkma ve genişleme şikayetim var geçen yıl arkadaşıma vajina daraltma operasyonu yapmışsınız çok memnun.Eşi de çok memnunmuş. Benim de eşimle bu konuda ciddi cinsel sorunlarımız var.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Bilgi almak istiyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba geçmiş olsun. Cinsel hayat evliliğin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.Bu sorun sadece sizin değil bir çok çiftin ortak ve sık görülen bir sorundur.Ne mutlu ki çözümü kolay bir sorundur.Tecrübeli ellerde vajina daraltma operasyonuyla eski günlerinizden daha iyi bir noktaya gelebilirsiniz.Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabiirsiniz.Görüşmeler gizlilik içerisinde gerçekleşmektedir.

Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234