Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma Adana

Vajinal Daraltma operasyonuna diğer bir tabirle evlilik kurtaran operasyon diyebiliriz. Neden mi? Çünkü, eşinizin sizin vajinal genişlemenizden şikayet etmesi demek cinsel yaşamın artık onun için anlamsızlaşmaya başladığının işaretidir. Bu durumdan kaynaklanan tatminsizlik ve mutsuzluk duygusu size çok farklı sorunlar şeklinde yansıyabilir.

Örneğin bu mutsuzluğu aranızdaki başka bir nedenden dolayı çıkan bir tartışmada size verdiği tepkinin şiddeti cinsel yaşamındaki mutsuzluğuyla birleşip tepkinin daha da artmasına neden olabilir. Çünkü zaten hali hazırda olan cinsel mutsuzluğu vardır.

Vajinal Genişleme: Vajinal genişleme yaşayan bir kadın kavrama yeteneğini kaybeder. Dolayısıyla vajinadaki basınç hissi ve sürtünmeye bağlı "G Noktasındaki" zevk etkisi son derece azalır. Bu durum cinsel tatmini bitirir. Ayrıca ilişki sırasında dışarı sesli bir şekilde hava kaçması yine vajinal genişlik belirtilerindendir ve bu durum erkek açısından son derece rahatsız edicidir. Görüldüğü üzere vajinal genişleme bir çok soruna neden olmaktadır. Vajina Daraltma Adana ile bu durumdan kurtulup eski mutlu günlerinize dönebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı sanıldığı gibi zor bir ameliyat değildir. Eğer doktorunuz bu ameliyat konusunda çok tecrübeli ise hiç korkmanız gereken bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatın da hasar görmüş vajinal dokular tamir edilir ve darlığı istediğiniz darlık miktarına göre ayarlanır. Genellikle anestezi verilerek yapılır. Ortalama 30-45 dk aradı sürer. Genellikle hastanede kalmaya gerek yoktur. Yani aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Yorgun yada yırtılmış vajina iç zarının sağlamlaştırılması Vajina Daraltma Ameliyatı Adana ilinde ki kliniğimizde mümkündür.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazer son yıllarda çeşitli sektörlerde kullanılmaya başlandığı gibi tıp alanında da kullanıma girmiştir. Çalışma prensibi Lazer cihazı yoluyla gönderilen belli frekanstaki lazer dalgalarıyla istenilen bölgede ısı artışı yaparak kollojen üretimini uyarmaktır. Kollojeni bağ dokularımızdaki iplere benzetebiliriz yani ip sayısını arttırarak daha sıkılaştırmak prensibine dayanır. Fakat tecrübelerimizden görüyoruz ki ne yazık ki istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Çünkü etkisi 6 ay -1 yıl gibi sürmektedir ayrıca çok geniş vajinalar de daraltmaya etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla maddi olarak sizi yoracaktır çünkü cerrahi gibi kalıcı daraltma yapamamaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatları özel bir ameliyattır ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Her hekim farklı fiyatlar verebilir genelde ortalama bir fiyat vardır. İntetnette fiyat vermek yasak ve uygunsuz olduğundan Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı konusunda gönül rahatlığıyla merkezimi arayıp detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Tecrübeli ellerde yapılan Vajina Daraltma Ameliyatı yüzde yüz başarılı sonuç verir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız işe gitmenize engel bir durum yoktur. Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gerekenler şunlardır; 45 gün boyunca ilişkiye girmemelisiniz, duşlarınızı bir ay boyunca ayakta almalısınız, verilen reçeteyi düzenli kullanmalısınız, ameliyattan bir hafta ve üç hafta sonra kontrole gelmelisiniz.

Vajina Daraltma Kremi Var mı?

Vajina dokusu krem benzeri ilaçlarla daralmaz yani böyle bir ilaç yoktur. Bunun nedeni vajina hasar görmüş dokusunun ilaçlara yanıt vermemesindendir. Ayrıca genişlemiş dokunun krem gibi ilaçlarla daraldığını farz etsek dahi ilacın etkisi geçtiğinde darlıkta gideceğinden devamlı ilaç alıp kullanmak pratik olmazdı ve maddi kayıbınız çok olurdu.

vajina daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Egzersizleri İşe Yarar mı?

Bazı özel vajina egzersizleri sayesinde vajinal kaslar güçlendirilerek vajinal daralma sağlamak bir miktar mümkün olsada bu egzersizler yetersiz kalır ayrıca pratik değildir ve haftalarca egzersiz yapmak zorunda kalırsınoz.

Egzersizler sadece vajinanın giriş kısmının daralmasına yardımcı olur çünkü pelvik taban kasları vajina sadece ilk üçte birlik kısmına etki eder. Etkisi zayıftır. Ayrıca eğer vajina iç zarı hasarlıysa özellikle gebelik geçirenlerde ve doğumlar yapanlarda görülür bu egzersizin faydasını görmezsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Vajinal genişliğe bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30-45 dk arası sürer.

Vajina daraltma ameliyatında ağrım olur mu?

Operasyon sırasında genel yada belden aşağı anestezi uygulanır. Hiçbir acı hissetmezsiniz.

İyileşme süresi ne kadardır?

Ortalama üç haftadır ancak günlük yaşamınızı etkilemez yada çalışıyorsanız operasyon ertesi yine işinize gidebilirsiniz.

Vajinal gençleştirme

Vajinanın belirli bölgelerine Plateletten Zengin Plazma adı verilen kendi kanınızdan alınan besleyici sıvının enjekte edilmesidir.

G noktası nedir?

"G Noktası" vajinanın ön yüzünde bulunan kadının ilişki sırasında tatmin olurken en yoğun hissettiği alandır. Yaklaşık olarak vajina girişine 5 cm uzaklıktadır.

G noktası uygulaması nedir?

Her kadının "G Noktası" farklıdır.Öncelikle kadının "G Noktası" bulunur ve dolgu uygulamasıyla "G Noktası" belirginleştirilir. Böylelikle daha kaliteli ve zevkli bir yaşamınız olur. Ağrısız bir uygulamadır. Memnuniyet yüzdesi çok yüksek bir uygulamadır.

Vajinal daraltmayla birlikte "G Noktası" uygulaması yapılır mı?

Evet uygulanabilir.

VAJİNA DARALTMA YORUMLARI
VAJİNA DARALTMA SORULARI
 • A
  ALİ***29.09.2020

  Eşim üç defa normal doğum yaptı vajinasının genişlediği için ameliyat düşünüyoruz fiyat konusu hakkında bilgi almak istiyoruz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba bu platformdan etik nedenlerden ötürü fiyatveremiyoruz.Vajina daraltma operasyonu fiyat ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşınız.Tüm görüşmeler gizlilik içinde gerçekleşmektedir.

 • M
  MEH***29.09.2020

  Merhaba Fatih hocam vajinada sarkma ve genişleme şikayetim var geçen yıl arkadaşıma vajina daraltma operasyonu yapmışsınız çok memnun.Eşi de çok memnunmuş. Benim de eşimle bu konuda ciddi cinsel sorunlarımız var.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Bilgi almak istiyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba geçmiş olsun. Cinsel hayat evliliğin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.Bu sorun sadece sizin değil bir çok çiftin ortak ve sık görülen bir sorundur.Ne mutlu ki çözümü kolay bir sorundur.Tecrübeli ellerde vajina daraltma operasyonuyla eski günlerinizden daha iyi bir noktaya gelebilirsiniz.Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabiirsiniz.Görüşmeler gizlilik içerisinde gerçekleşmektedir.

 • N
  NUH***21.08.2020

  Merhaba ben kızlık zarı dikme ve daraltma işlemi yapmak istyrm Fiyat verebilirmisiniz

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba fiyat ve detaylı bilgi için lütfen iletişim numaramızdan bize ulaşınız görüşmeler tamamen gizlilik içinde olmaktadır.

 • E
  EE***05.08.2020

  Merhaba vajina daraltma -labioplasti ve vajina beyazlatma için fiyat alabilir miyim? Kaç yaştan itibaren yapıyorsunuz bir de Bunu öğrenmek istiyorum.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba fiyat ve detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan çeknmeden bize ulaşabilirsiniz.18 yaş öncesi veli rızası gerekirken 18 yaş ve sonrası kendi isteğinizle yaptırabilirsiniz.

 • G
  GÜL***11.07.2020

  Hocam merhaba ben bi kere dogum yaptim ve iliski sirasın da hic zevk alamiyorum boşalamiyorum da vajinamda genislik var ve iliski sirasinda rahatsiz edici sesler cikiyo buda esimida rahatsiz ediyo ve koku sorunumda var randevu nasil alabilirim muane icin

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba bahsettiğiniz şikayetler vajina genişliğinden kaynaklanıyor.Randevu için iletişim numaramızdan bize ulaşıp randevu alabilirsiniz.Görüşmeler ücretsizdir.

 • P
  POL***23.06.2020

  Daha önce yara dondurma ve güya vajina daraltma ameliyatı oldum yanlız hiç fark yok hiç daralmamis gibi hala hiç bisey anlamıyoruz ne eşim zevk alıyor ne de ben ilişkiye çok harlı baslamamiza rağmen bir anda bitiyor sanki ben tekrar vajina daraltma olabilir miyim eğer olursam istediğim darlıkta olabilirmi ve fiyatı ne kadar

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba,daha önce başka bir yerde vajina daraltma operasyonu yaptırmışsınız.Bu yaptırmış olduğunuz vajina daraltma operasyonunuzda nelerin eksik yapıldığını anlamamız için kliniğimize gelerek muayene olmanız gerekmektedir.Tam boy vajina daraltılması yapılmamış olabilir yada istediğiniz kadar yeterince daraltılmamış olabilir.

 • H
  HAN***23.06.2020

  Hocam iki yıl önce vajina daraltma operasyonu olmuştum size.Eşimde bende çok memnunuz teşekkür ederiz.Vajina dudaklarını küçültmeyide o zaman önermiştiniz bana şimdi yaptırmak istiyorum.En yakın hangi tarihe randevu alabilirim?

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçerseniz size uygun bir tarih verilecektir.İyi günler..

 • I
  İLH***17.06.2020

  Evlilik kurtaran ameliyat konusunda bilgi almak istiyorum.Yarın ben de sizi arayabilirim.

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Evlilik kurtaran operasyon vajina daraltma operasyonuna verilen isimdir.Vajina genişliğinden dolayı cinsel soğukluk yaşanması ve buna bağlı olarak da boşanmalara varan aile içi sorunlar yaşanmasından dolayı bu ismi almıştır.Yaptığımız vajina daraltma işlemi tüm vajina boyu daraltmasıdır yani en çok istenen prosedürdür.Bu operasyon hakkında fiyat ve detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • U
  UFU***21.05.2020

  Vajina daraltma ücreti ne kadar dir birde göğüs te sarkmalar mevcut kabaca fiyat alabilir miyim

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Merhaba ücret bilgisini etik olarak buradan veremiyoruz dilerseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz

 • D
  DEN***12.03.2020

  Vajina daraltmasi icin muayne olmak istiyorum

  DR. FATİH ADANACIOĞLU

  Tabi muayene olmak için iletişim numaralarımızdan randevu almanız yeterli, gizliliğiniz korunacaktır.

SORU SOR

Tüm bilgileriniz gizli tutulmakta ve kimse ile paylaşılmamaktadır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234