Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Baby Vajina Estetiği

Baby Vajina Estetiği

Baby vajina estetiği nedir?

Baby vajina estetiği iç dudakların büyük kısmının alındığı, klitoral başlığın küçültüldüğü, perine kısmının yakınlaştırıldığı ve dış dudaklara yağ dolgusu yapılmasıyla oluşturulan bir genital estetik işlemidir. Dünya çapında özellikle genç bayanlar tarafından çok tercih edilen bir operasyondur.

Vajina estetik ameliyatları nelerdir ve nasıl yapılır?

Vajina estetiği denilince birçok estetik işlemden ihtiyacınıza göre uygulanan estetik prosedür anlaşılmalıdır. Baby vajina estetiği de sık talep edilen vajina estetiği kalıplarındandır.

Halk arasında vajina estetiği olarak da bilinen genital estetik operasyonlarını sıralayacak olursak;

 • Baby vajina estetiği,
 • Vajina daraltma(vajinoplasti),
 • Vajina dudak estetiği(Labioplasti),
 • G noktası büyütme(G noktası augmentasyonu),
 • Klitoris estetiği(Klitoral hoodoplasti ve frenuloplasti),
 • Perine estetiği(Perinoplasti),
 • Venüs tepesi estetiği ve yağ aldırma (Monsplasti ve lipo aspirasyon),
 • Vajina dış dudak sarkması estetiği(Labia majoroplasti),
 • Vajina dış dudak dolgusu(Labia majör augmentasyonu),
 • Vajina ip uygulamaları(Kollajen uyarımı)’dır.

Baby vajina estetiği nasıl yapılır?

Baby vajina estetiği kombine bir vajina estetiğidir. Genital güzelleştirme(Genital beautification) işlemidir. Operasyon süresi ortalama 1-2 saat arası sürer. İç dudaklar küçültülür, klitoral başlık küçültülür perinoplasti yapılır ve son aşamada uygun bölgenizden yağ toplanarak vajina dış dudaklara yağ enjekte edilerek estetik genital görünüm sağlanır. İsteğe bağlı olarak vajina daraltma da operasyon sırasında beraber yapılabilir.

Baby vajina estetiği iyileşme süresi ne kadardır?

Baby vajina estetiği iyileşme süresi yaklaşık bir aydır. Operasyon sonrası üç gün dinleminiz önerilir. Özellikle ilk üç gün günde 5 kez 15 dakika buz uygulaması yapınız önerilir. Penye iç çamaşırı kullanmalısınız. Bir ay kadar cinsel münasebetten uzak durulmalıdır. Eğer beraberinde vajina daraltmada uygulanırsa bu süre kırk beş gündür. Antibiyotik ağrı kesici ve bazı kremler reçete edilir.

Baby vajina estetiği fiyatı ne kadar?

Baby vajina estetiği diğer estetik operasyonlar gibi belirli bir ücretlendirmesi yoktur. Her hastanın durumu ve ihtiyacı farklıdır. Örneğin vajina iç dudakları zaten küçük olan bir hastaya sadece yağ dolgusu yapılarak Baby vajina görünümü sağlanabilir. Bu nedenle doktorunuz sizin durumunuza göre ücretlendirme yapacaktır.

Vajina dış dudak yağ dolgusu ile vajina sarkması nasıl tedavi edilir?

Vajina dudak yağ dolgusu özellikle vajina dış dudak sarkmasına yönelik bir tedavidir. Bilindiği üzere gebelik, kilo, yaşlanma ve genetik sebeplerden ötürü vücudumuz ve cildimizde sarkmalar oluşmaktadır. Bu sarkmalar ne yazık ki kilo versek bile eski sıkılığına ve gerginliğine geri dönememektedir. Özellikle fazla miktarda kilo verilince ciltlerde istenmeyen bir görünüm olmaktadır. Vücutta görülen sarkmaların tedavisi birkaç yolla olmaktadır. Bunlardan en önemlileri;

 • Cilt fazlalığı çıkarılarak cilt germe ameliyatları,
 • Sarkıklığın altına destek doku olması için yağ dolgusu,
 • Işık veya ultrasonik dalgalarla sıkılaştırma,
 • Örümcek ağı gibi kollajen ve elastin üretimini uyaran ip uygulamaları,
 • PRP ve mezoterapi uygulamaları ile sıkılaştırma,
 • Kombine tedaviler.

Genellikle kombine tedaviler iyi sonuçlar vermektedir. Vajina dış dudak vücudun bir çok bölgesi gibi sarkmaya çok elverişlidir. Vajina dış dudak mons pubis(Venüs tepesi) ile birlikte normalde vücudun yağ depo alanlarındandır. Eğer kilo verme durumu olursa cilt kendini toparlamaz ve doku kendini bırakarak sarkmalar neden olur.

Vajina dudak dolgusu sadece yağ ile yapılmaz. Bazen yüzdeki dudak dolgusu gibi sentetik çapraz bağlı hyaluronik asit dolguları da kullanılabilir. Yağ dolgusu ile hyaluronik asit dolguları arasındaki en büyük fark yağ dolgusu kalıcı iken hyaluronik asit dolgusu yaklaşık 8-12 ay süreyle kalıcıdır. Yağ dolgusu kendi dokunuz olduğundan alerji riski yoktur. Yağ dolgularının yaklaşık % 50’ si kalıcı olmaktadır. Yalnız isteğe bağlı olarak yağ dokunuz saklanıp isteğe bağlı olarak yine verilebilmektedir.

Vajina dudak yağ dolgusu nasıl yapılır?

Vajina dış dudak yağ dolgusu isteğinize bağlı olarak vücudunuzdaki yağlı olan bir bölgeden alınır. Genellikle kullanılan alanlar bacak iç kısmı, Venüs tepesi, basenler, karın vs. şeklindedir. Lipoaspirasyon yöntemiyle alınan yağınız özel bazı işlemlerden geçirilerek hazırlanır. Ardından uygun kanül vasıtasıyla dış dudakların içine şekillendirilerek verilir.

Vajina dolgusu işlemi ne kadar sürer?

Vajina dış dudak dolgusu yaklaşık 10 dakika sürer eğer yağ dolgusu yapılacak ise yağ toplama ve hazırlama işlemi de süreye ekleneceğinden yaklaşık 45 dakika sürer. Yani yağ toplama ve yağ enjeksiyonu toplam işlem süresi yaklaşık 45 dakikadır.

Vajina dolgusundan sonra hastanede yatmak gerekir mi?

Eğer sadece vajina dudak dolgusu ise işlem sonrası kısa bir gözlem süresi sonrası hastaneden çıkabilirsiniz.

Genital yağ dolgusu işleminde anestezi gerekir mi?

Vajina yağ dolgusu lokal anestezi ve genel anestezi ile yapılabilir.

Vajina yağ dolgusu operasyonu sonrası nelere dikkat etmek gerek?

 • Ameliyattan sonra 5-7 gün antibiyotik kullanılır.
 • İşlem sonrası ağrı kesici kullanılır.
 • Hastalar 8 gün %100 pamuklu iç çamaşırı giyilmeli ve dar pantolon giyilmemelidir.
 • Ameliyattan 2-4 hafta sonra egzersiz ve cinsel ilişkiye dönülebilir.
 • Yağ toplanan bölge için korse kullanılmalıdır. Korse yaklaşık üç hafta takılmalıdır.

Beraberinde başka bir genital estetik operasyonu olabilir mi?

Vajina dış dudak dolgusu ile birlikte mons pubis küçültme, labioplasti, vajina daraltma, perinoplasti gibi tüm genital estetik operasyonları isteğe bağlı olarak yapılabilir.

HASTA YORUMLARI
Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234