Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Kızlık zarı dikilir mi?

Kızlık zarı dikilir mi?

Kızlık zarı dikilir mi? konusu hala sıkça sorulan sorulardandır. Hala kızlık zarının dikilebildiğinden haberi olmayan kızlarımız vardır. Halbuki tecrübeli ellerde, kızlık zarı kalıcı veya geçici olarak dikilebilmektedir. Dikiminizi Kızlık zarı dikiminde tecrübeli bir doktora yaptırırsanız %100 olumlu sonuç alırsınız yani kanamanız olur.

Esnek kızlık zarı dikilir mi?

Esnek kızlık zarı dikilir mi çok uzun yıllardır bana gelen sorulardan biridir. Esnek kızlık zarı denilince kızlık zarındaki ileri derecedeki esnekliğe bağlı ilişkide yırtılmaması durumu anlaşılır.

Doğuştan olan esnek kızlık zarı muayenede sağlam dururken ilişkiye rağmen kanamaz, çünkü yırtılmaz. Bu durum evlendikten sonraki zifaf gecesinde ilk ilişkide kan gelmeyince zor durumda bırakabilmektedir. Aslında esnek kızlık zarı nadir bir durumdur. Kızlık zarı esnek bile olsa kızlık zarı dikiminde tecrübeli bir doktor tarafından kanayacak şekilde dikilir. Yani ne kadar esnek bile olsa kızlık zarı kanayacak şekle getirilip yeni bir zar yapılır.

Kızlık zarı tekrar dikilir mi? Kızlık zarı yeniden dikilir mi?

Kızlık zarı tekrar dikilir mi? yeniden dikilir mi ? sorusunu çok kızımız sormakta bunun nedeni dikim yapıldaktan sonra yeni birilerinin hayatlarına girmesi fakat doğru kişi olduğunu düşündüğü erkekle yol ayrımına gelmeleri, yani ayrılmalarıdır. Aralarında cinsel ilişki yaşanmasından dolayı kızlık zarının yeniden onarılması gerekmektedir... yada önceden dikim yaptırıp evlenmiş ama evliliği kısa sürmüş bir kadın yeni bir evlilik söz konusu olduğunda yeni eşiyle yeniden bir başlangıç yapmak için kızlık zarının tekrar dikimini isteyebilmektedir.

Gelelim şimdi asıl sorumuz olan kızlık zarı yeniden dikilebilir mi sorusunun cevabına; EVET yeniden dikim yapılabilir; hatta beşinci dikim bile yapılabilir. Bu sadece kızlık zarı dikiminde çok tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılabilir. Yıllardır sayısız dikim yaptığımdan kızlık zarı tecrübemden dolayı defalarca bozulmuş bile olsa yeniden kızlık zarı dikimini yapabilmekteyim. Doğuştan kızlık zarı olmayanlara bile kızlık zarı yapıyorum.

Kızlık zarı dikimi ana konumuzu ziyaret edebilirsiniz. →

Adetliyken kızlık zarı dikilir mi?

Adetliyken kızlık zarı dikimi genellikle önerilmez bunun nedeni dikimin kuru kalarak iyileşmesinin daha hızlı olması diğer neden ise kan olan bölgede enfeksiyona meğilin artabileceğidir. Adetliyken kızlık zarı dikimi yaptırmak zorundaysanız o zaman doktorunuz size uygun ilaçlar vererek adetinizi kısaltmasını isteyip dikimini bu şekilde yaptırabilirsiniz. Yani adetliyken kızlık zarı yapılabilir ama önerilmez. Adetliyken kızlık zarı dikimin dezavantajları;

 1. Dikim yapıldıktan sonra kuru tutulmasını istediğimiz kızlık zarı bölgesini kuru tutmak zorlaşır,
 2. Bakteriler kanı sevdiğinden kan yoğunluğu olan bölgede daha fazla mikrobik hareket olur,
 3. Adet kanı dikiş ipinin ömrünü etkileyebilir.

Kızlık zarı gerçekten dikilir mi?

Kızlık Zarı gerçekten dikilir mi? Hala kızlarımızın çoğu kızlık zarının dikilebileceğini bilmemektedir.Halbuki kızlık zarı son derece güvenli bir işlemle DİKİLEBİLİR. Hatta iki şekilde dikim vardır;

 1. Kalıcı kızlık zarı dikimi
 2. Geçici kızlık zarı dikimi

Ayrıca dikim yaptıracağınız doktor bu konuda çok tecrübeliyse %100 kanamanız olur.

Kızlık zarı kalıcı dikilir mi?

Kızlık zarı kalıcı ve geçici olarak dikilebilir.Kalıcı kızlık zarı dikimi ne kadar kalıcıdır? Yani ömrü ne kadardır? şeklinde sorular almaktayım. Tecrübeli ellerde kalıcı dikim ömür boyu kalıcıdır. Yani 5 sene sonrada evlenseniz 20 sene sonrada evlenseniz sağlamlığını korur.

Kalıcı kızlık zarı dikiminin avantajları vardır bunlar;

 1. İstediğiniz zaman evlenebilirsiniz,
 2. Eğer isterseniz kalıcı dikim sırasında vajina daraltma işlemi de beraber yapılabilir,
 3. Eğer kızlık zarınızın bozuk olması psikolojinizi çok bozuyorsa bu kötü psikolojiden kurtulur ve yeniden eski kendinize güven duyduğunuz günlere dönersiniz.

Her kızlık zarı dikilir mi?

Her kızlık zarı dikilir mi? sorusunu cevaplayalım. Kızlık zarı çeşitli şekillerde bozulur. Çok parçalı veya az parçalı yırtılabilir.Veya kızlık zarınız esnek ise kızlık zarınız sağlam olmasına rağmen yırtılmadığı için kanamanız olmaz. Kızlık zarı yırtıkları az parçalı da olsa çok parçalıda olsa kalıcı dikim yapılır. Esnek kızlık zarını ise yeniden onararak kanamaya uygun hale getiriyorum.

Yapay kızlık zarı dikimi

Yapay kızlık zarı dikimi diye bir şey yoktur. Yapay kızlık zarı denilen şey içinde gıda boyası olan kapsüllerdir.İlişkiden belirli bir süre önce vajinanın içine konup vajina ısısıyla eriyerek gıda boyasının çıkmasına bağlı olarak görev görür. Anlaşılma ihtimali yüksektir.

Yapay kızlık zarı şikayeti çok olmaktadır. En sık şikayet konuları;

 1. Yapay kızlık zarının (Kapsül) ilişkiden önce erken erimesi yada gecikmesi,
 2. Boyanın günlerce gelmesi,
 3. İlişki sırasında kapsülün çıkması.
HASTA YORUMLARI
Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234