Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Botulinum Toksini Adana

Botulinum Toksini Adana

Botoks Adana

Şunu bilmelisiniz ki güzelliğin yaşı yoktur, dolayısıyla botoks’un da yaşı yoktur.

Botoks Nedir?

Botoks ince çizgiler, kırışıklıklar ve aşırı terleme gibi çeşitli kozmetik sorunları tedavi etmek için kullanılabilen FDA onaylı bir ilaçtır.

Artık alnınızdaki  çizgiler, kaşınız ve göz çevrenizdeki kırışıklardan rahatsız olmaya başladıysanız, Botilinum enjeksiyonu sizin için kaçınılmaz iyi bir seçenek olacaktır, tabiki tecrübeli ellerde olduğunuzdan emin olun.

Enjekte edilen botilinum toksini bir çeşit nörotoksindir. Nörotoksinler sinirler ve kaslar arasındaki sinyalin bloke edilmesiyle iş görür, yani kaslarla sinirlerin bağlantısını geçici olarak durdurur.Böylece tedavi edilen bölgelerdeki, kasların kasılmasına bağlı olarak oluşan istenmeyen durumlar olan kontraktür(kasılı kalma) ve kırışıklıkların kaybolmasına neden olur. Ayrıca terleme bezleride aynı sinirsel fizyolojiyle çalıştığı için terlemelerinize de son verir. Temel olarak Botoks nasıl etki eder sorusunun cevabı olarak geçici olarak deri altındaki bir grup kasın felç edilmesi diyebiliriz.

Botoks Ağrılı Bir Uygulama mı?

Enjekte edilebilir bir tedavi olduğu için, iğne ucunun cilde uygulanması sırasında  az miktar yanma hissedebilirsiniz. Herhangi bir rahatsızlığı azaltmak için enjeksiyondan önce topikal uyuşturucu krem veya buz kullanılabilir. Aslında enjeksiyonların çoğu, insan için acı verici değildir, sadece bazı insanlar diğerlerine göre daha hassastır.

Sonuçları  tedaviden 3-4 gün sonra ortaya çıkmaya başlayıp 10.günde oturur ve yaklaşık dört ay sürer.

Botoksun Yan Etkisi Var mıdır?

Yan etkisi tecrübeli ellerde yok denecek kadar azdır.Unutmayınbotoks tedavisini sadece hekimler uygulayabilir. Botoks Adana tedavileri kas hareketini tamamen yada kısmen  durdurarak bir dizi sonuç verir.

Çok az da olsa görülebilecek yan etkiler, tedaviden sonra hafif şişlik, kızarıklık veya morarma şeklindedir.Kızarıklıkgenelde ilk gün içinde nadirende  iki gün içinde kaybolur.

20'li Başlarda Botoks

Yirmili yaşlarındaki çoğu insan Botoksu sadece alnındaki kasları gevşetmek için ya da cildinin daha taze ve genç görünmesini i istedikleri için denemeye karar veriyor. Yani cildinizin daha sıkı ve parlak mı görünmesini istiyorsunuz o zaman Botilinum toksini uygulaması sizin için çözüm yolu. Ayrıca daha erken başlamak, ileri yaşlarda başlamaktan daha iyidir çünkü çizgilerinizin ve kırışıklılarınızın derinleşmesine botilinum enjeksiyonuyla müsaade etmezsiniz.

30'li Başlarda Botoks

Artık yavaş yavaş alın çizgileriniz belirginleşmiş olabilir. Göz çevrenizde kaz ayaklarınız olmaya başlamış olabilir.Kaşlarınızın bazı bölgelerinde derin yarık benzeri izler oluşmaya başlamış olabilir.Bu yaşta mezoterapinin en iyi tarafı yüz güzelliğinizin zamana yenilmesini engelleyerek güzelliğinizi 40’lı yaşlara taşımasıdır. 

40'li Başlarda Botoks

Eğer Botoks uygulamasıyla 40 yaş ve üzerinde ilk kez tanıştıysanız vakit kaybetmeden uygulama yapmanız size için iyi gelebilir.Zamanın bulunduğunuz yaşa gelene kadar yüzünüze vermiş olduğu yorgunluğu azaltma vakti geldi demektir. Çoktan oluşmuş olan alın, kaş ve kaz ayağı çizgilerinizin yerine daha gergin ve parlak bir cildiniz olur ve bir anda, çok daha genç bir yüze sahip olursunuz. Yüzünüzdeki kırışıklık ve derin çizgiler ne kadar çoksa o kadar botoks uygulaması gerekir.

HASTA YORUMLARI
SORU SOR

Tüm bilgileriniz gizli tutulmakta ve kimse ile paylaşılmamaktadır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234