Dr. Fatih AdanacıoğluOPR. DR. FATİHADANACIOĞLUMenü

Adana Kızlık Zarı Muayenesi Nerede Yapılır?

Adana Kızlık Zarı Muayenesi Nerede Yapılır?

Adana da kızlık zarı muayenesi olmak istediğinizde gizlilik ve mahremiyetinizin çok üst derecede korunduğu kliniğimize kızlık zarı muayenesi olabilirsiniz. Kızık zarı muayenesi olmak isteyen genç kızlarımızın bir çok gerekçesi olmaktadır.Bunlar;

  • Temizlik yaparken kaza yaşadım,
  • Düştüm lekelenmem veya kanamam oldu,
  • Ağaçtan düştüm kanamam oldu,
  • Bisiklet bindikten sonra kanamam oldu,
  • Sürtünme yoluyla ilişki yaşadım kanamam oldu,
  • Cinsel ilişkim oldu ama kan gelmedi,
  • Evlendik ama ilk gece kan gelmedi,
  • Evlenmeyi düşünüyorum hiç ilişkiye girmedim ama yine içim rahat etmesi için muayene olmak istiyorum,
  • Masturbasyon sırasında parmağım vajinama girdi.

Gerçekten de yukarıda sayılan tüm bu nedenler kızlık zarınızın son durumunu öğrenmek için önemli nedenlerdir.Kızlık zarı muayenesi olmak isteyen kızlarımız gizli ve özel olan bu konuda çeşitli araştırmalar yapmakta Adana da kızlık zarı muayenesi yapan doktor kimdir? Adana da kızlık zarı muayenesi yapan hastaneler gibi sorular akıllarına gelmektedir. Hastane ortamları kalabalık olduğunda gizlilik ve güvenliğiniz için uygun ortamlar olmayabilir. Kliniğimiz bu özel konuda tam gizlilik içinde muayenenizi yapmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Adana da yada yakın illerdeyseniz kliniğimize gelerek tam gizlilik içinde kızlık zarı muayenesi olabilirsiniz. Kızlık zarı için geldiğinizde öncelikle kimse ile karşılaşmazsınız. Çünkü kliniğimizde bu mahrem ortam size özel olarak sağlanmaktadır.

Hemşire sizi muayene odasına aldıktan sonra, doktorunuz iki gazlı bezle dış ve iç vajina dudaklarınızı usule uygun şekide yanlara ve öne doğru çekerek kızlık zarınızı görünür hale getirir. Eğer kızlık zarınız sağlamsa size bunu söyler.

Eğer kızlık zarında bozulma varsa bozulma derecesini size belirtir. Eğer kızlık zarınızda yırtık varsa saat yönlerine göre yırtığın nerede olduğunu size söyler. Kızlık zarı halka şeklindedir. Muayenede yırtık varsa yırtık olan yerleri ortası boş yuvarlak bir saate karşıdan bakıyormuşsunuz gibi tam yerlerini söyler. Örneğin saat 6 hizasında tam yırtık gibi. Muayene ağrısız ve acısızdır ve son derece güvenlidir.

Eğer sizinde kızlık zarınız ile ilgili şüpheleriniz varsa hiç çekinmeden ve korkmadan kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz.

Esnek kızlık zarım var ne yapmalıyım?

İlk cinsel ilişkinize girmenize rağmen kanamanız hiç olmadıysa esnek kızlık zarınız olabilir. Esnek kızlık zarı nadir görülen bir durumdur. Fakat kanama olmayan cinsel ilişkilerde güven problemleri çok sık yaşanmaktadır. Bu nedenle esnek kızlık zarınız varsa kızlık zarı kanayacak hale getirilebilir. Kızlık zarı dikimi ile ilgili detaylı bilgiye kızlık zarı dikimi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Öncelikle iletişim numaramızdan hiç çekinmeden bize ulaşın. Sekreter size uygun gün ve saatte randevunuzu verecektir. Kliniğimize geldiğinizde tüm gizlilik önlemleri alınarak muayeneniz yapılıp size gerekeli bilgi ve çözümler anlatılacaktır.

HASTA YORUMLARI
Op. Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234