Dr. Fatih AdanacıoğluMenü

Hatay Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler

Hatay Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler

Hatay'da kızlık zarı dikimi

Hatay da kızlık zarı dikimi yapan hastaneler konusu sık aranan konulardan birdir.Kızlık zarı kanaması toplumuzda çok önemlidir.Latincedeki ismi Hymen'dir. Hatay Hymenoplasti ise kızlık zarı onarımı yada dikimi anlamına gelir. Cinsel ilişki, kaza vb. nedenlerle kızlık zarı bozulabilir.Ya da hiç cinsel ilişkiye girmemesine rağmen ilk cinsel ilişkisinde kan gelmeyebilir. Bu durum esnek zar diye tarif ettiğimiz zarın yırtılmayıp ilişkiye müsaade etmesi durumudur.

Esnek zar nadir görülen bir durumdur.Sebebi ne olursa olsun kızlık zarı bozulduğunda kızlık zarının tekrar eski haline gelmesini istiyorsanız kızlık zarı dikimi yaptırmanız gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi yeniden kızlık zarı oluşturma operasyonudur. İşlemin riski yoktur ve son derece güvenli bir işlemdir. Kızlık zarı dikiminde yeniden oluşturulacak zar vajinanın özel bölgesinden alınan fleplerle olur bu prosedür tecrübe ister.Yani bu prosedürü gerçekten bilen, bu konuya yıllarını vermiş,deneyimli kadın doğum uzmanınca yapabilir. Kızlık zarı dikiminde diğer önemli bir nokta mahremiyettir.

Hatay da kızlık zarı dikimi nerede yapılır?

Kızlık zarı dikimi çok özel bir konu olduğundan kimsenin bilmemesi gerekir. Gizliliğinizi koruyacak bir merkezde kızlık zarı dikiminizi yaptırmanız gerekir. Hastane ortamında doktora ulaşana kadar sekreter vs. birçok kişi ile karşılaşma olasılığı olduğundan bu gizliliği korumak oldukça güçtür. Bu özel konuda birçok sorunuz olacaktır. Sorularınız için iletişim numaralarımızdan gönül rahatlığıyla bize ulaşıp sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Gizliliğiniz %100 korunacaktır.

Kızlık zarı dikimi ana konumuzu ziyaret edebilirsiniz. →

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır

Kızlık zarı halkaya benzer bir yapıda ve vajinanın ilk 2 cm lik giriş kısmında bulunur. Bu zarın yapısı aynada ağzınızın içine baktığınızda ağız içini örten pembe renkteki parlak dokuya benzer.Kızlık zarını kendi kendinize muayene etmeniz çok zordur. Bunun sebebi kızlık zarının üzrini iç ve dış dudaklarınız kapatmasıdır.Ayrıca muayene esnasında yanlışlıkla zarınıza zarar verebilirsiniz.

Kızlık zarınızın bozulduğunun belirtileri

  • Kızlık zarının halka şeklindeki yapısı bozulduysa,
  • cinsel ilişkiye girdiğinizde kan geldiyse,
  • Sürtünme yoluyla ilişki yaşadığınızda iğne batması veya ağrı ile birlikte pembe kan geldiyse,
  • Kaza ile bir cismin vajina girişine girmesi sonrası kanama geldiyse,
  • Kızlık zarınız bozulmuş olabilir. Muayene olmanız önerilir.

Hatay kalıcı kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi ilk cinsel ilişkiye kadar kalıcılığını koruyan kızlık zarı dikimi işlemidir. İşlemden 10 sene sonra bile evlenseniz yine kanamanız olur.Kalıcı kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile yapılır. Flep yöntemi denen özel bir teknikle yapılır. İşlem süresi 20-25 dakikadır. İşlem sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İyileşme süresi üç haftadır ama günlük hayatınızı etkilemez. Yani devamlı yatmanız gerekmemektedir, gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. İşlem sonrası vajinayı kuru ve temiz tutmanız yeterlidir.

İlk cinsel ilişkinizde %100 kanamanız olur. Tecrübeli bir doktor kalıcı kızlık zarı dikimini yaptıktan sonra düğün gününe yakın günlerde kontrole çağırmaz. Ne yazık ki kalıcı kızlık zarı dikimi tecrübesi olmayan ama buna rağmen deneyip dikimi tutmadığı için düğün gününe yakın tekrar kontrole çağırıp geçici dikim yapan hekimler duymaktayım. O yüzden doktorunuzu seçerken bu konudaki tecrübesini araştırın. Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimindeki 16 yıllık tecrübemle her zaman yanınızdayım.

Hatay geçici kızlık zarı dikimi

Hatay da geçici kızlık zarı dikimi isminden de anlaşılacağı üzere geçici bir süreliğine kızlık zarının kanayacak hale getirilmesidir. Genellikle cinsel ilişkiden önceki bir hafta içinde herhangi bir gün dikim yapılır, cinsel münasebet oluncaya kadar kalır ve cinsel ilişkide kanama olur. Yine lokal anestezi uygulanır. İşlem süresi 10 dakikadır.

HASTA YORUMLARI
Dr. Fatih AdanacıoğluDr. Fatih AdanacıoğluKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 1234